Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprintploeg vrouwen verrast met Europees brons op 4x100 meter

Sprintploeg vrouwen verrast met Europees brons op 4x100 meter

ROME (ANP) - De vrouwenploeg op de 4x100 meter estafette heeft brons veroverd op de EK atletiek in Rome. De sprintsters brachten daarmee de recordoogst van de Nederlands equipe in Rome op elf medailles.

Het kwartet, bestaande uit Nadine Visser, Marije van Hunenstijn, Minke Bisschops en Tasa Jiya, spurtte in de finale toch wel verrassend naar de derde plaats in een tijd van 42,46 seconden. De Britse ploeg won het goud in 41,91, zilver was voor Frankrijk in 42,15.

Een medaille was het doel van de sprintploeg. Olympische kwalificatie is niet meer aan de orde. Het team plaatste zich in mei al bij de WK estafette op de Bahama's.

Jiya en Visser liepen in Rome ook individuele finales. Jiya werd vijfde in de finale van de 200 meter, Visser vijfde in de finale van de 100 meter horden.

Meer uit Sport

Kritische Verstappen krijgt uitnodiging van Formule E

SAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."

4 minuten geleden
Schilder levert beste wereldjaarprestatie kogelstoten

APELDOORN (ANP) - Jessica Schilder heeft bij indoorwedstrijden in het Omnisport van Apeldoorn de beste prestatie van dit jaar geleverd bij het kogelstoten. De wereldkampioene kwam in haar vierde van zes pogingen tot een afstand van 20,49 meter. Ze passeerde de Canadese Sarah Mitton op de wereldranglijst van dit jaar, die een afstand van 20,22 meter heeft staan.

15 minuten geleden
Kok kan niet wachten tot 'haar' 500 meter in Milaan begint

MILAAN (ANP) - Voor Femke Kok mag het alvast zondag 15 februari zijn. Op die dag hoopt de 25-jarige Friezin als eerste Nederlandse de olympische titel op de 500 meter te veroveren in het Milano Speed Skating Stadium. "Ik heb er superveel zin in en ik kan eigenlijk niet wachten. Ik had na die 1000 meter eigenlijk al zoiets van, nou laat maar komen", aldus de schaatsster die op de 1000 meter afgelopen dinsdag met zilver haar eerste olympische medaille veroverde.

1 uur geleden
Velzeboer sliep na goud nauwelijks en bekeek race tien keer terug

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."

1 uur geleden
Schaatser Diniz hoopt in Milaan onder 34 seconden te rijden

MILAAN (ANP) - Sebas Diniz hoopt zaterdag bij de Spelen van Milaan zijn beste race ooit te kunnen rijden op de 500 meter. Misschien komt dan ook wel zijn grote voornemen uit, ooit een 33'er te rijden. "Dat zou een supermoment zijn om dat morgen te doen, dus wie weet", zei de 24-jarige sprinter na de training van vrijdag.

1 uur geleden
Verstappen besluit derde testdag met 61 rondes en derde tijd

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in Bahrein bij de ochtendsessie op de derde testdag voorafgaand aan het Formule 1-seizoen 61 rondes afgewerkt. De coureur zette daarbij in zijn Red Bull de derde rondetijd neer. George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari) waren sneller.

2 uur geleden
Schaatser De Boo put vertrouwen uit zilveren race voor 500 meter

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat zaterdag met een goed gevoel na zijn zilveren medaille aan de start van de 500 meter op de Spelen van Milaan. "Ik weet dat ik nog sneller had kunnen openen op de 1000 meter en kijk met veel zin uit naar morgen", blikte de regerend wereldkampioen vooruit op de 500 meter.

2 uur geleden