Sprintkampioene Grevelt tekent bij schaatsploeg Jumbo-Visma
HEERENVEEN (ANP) - Het schaatsteam van Jumbo-Visma heeft Isabel Grevelt vastgelegd. De 21-jarige sprintkampioene, die de nationale titel veroverde, tekent tot en met de Winterspelen van 2026 in Milaan.
Grevelt komt bij de ploeg van coach Jac Orie. Hij is blij met de nieuwe aanwinst: "Met Isabel halen we een talentvolle schaatsster in huis. Tijdens onze gesprekken merkte ik bij haar een sterke gedrevenheid. Ik denk dat ze een goede match is met ons team", aldus Orie.
De sprintster zelf kan ook niet wachten om te beginnen bij haar nieuwe ploeg. "De ambitie en filosofie van het team spreken mij aan. Alles ademt hier topsport. Alle faciliteiten worden geboden om het maximale uit jezelf te halen. Op die manier kan ik volledig gefocust zijn op het schaatsen en hoef ik me niet druk te maken om randzaken. Ik kan niet wachten om aan dit nieuwe avontuur te beginnen", aldus Grevelt.
De Noord-Hollandse maakte afgelopen winter indruk op het ijs. Grevelt pakte een bronzen medaille op de NK op de 1000 meter en presteerde daarna goed bij haar individuele WK-debuut in Calgary. Eind februari beloofde ze haar hoogtepunt, toen ze in Thialf voor het eerste Nederlands kampioen werd.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
27 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
13 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
18 uur geleden