Sprintkampioen Lavreysen geniet van volle tribunes in Apeldoorn
APELDOORN (ANP) - Veel heeft Harrie Lavreysen al gewonnen in zijn leven als baansprinter. Zijn derde Europese titel op de sprint was zeker niet de belangrijkste, maar de ambiance in het uitverkochte Apeldoornse Omnisport deed hem wel wat. "Ongelooflijk. Ik heb veel meegemaakt, maar dit was echt genieten", sprak Lavreysen na zijn zege in de finale van het sprinttoernooi op de Pool Mateusz Rudyk.
Zijn sprints noemde hij "uit het boekje", zowel in de halve finales tegen landgenoot Jeffrey Hoogland als in de strijd om het goud. "Het waren hele mooie ritten, superstrak. En die halve finale was zeker geen eitje. We kennen elkaar zo goed. Ik stond erna al helemaal aan voor de finale."
Rudyk probeerde, zo vertelde Lavreysen, iets waarmee de Australiër Matthew Richardson hem vorig jaar één keer versloeg. "Maar gelukkig herken je die scenario's snel en dan weet je wat je moet doen. Ik had niet verwacht nu al zo goed te zijn en kijk uit naar dit jaar. Ik weet hoe we hier naartoe hebben gewerkt en het kan nog beter."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
7 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
13 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden