Sprinters Van Gool en Seedo onder WK-limiet op 60 meter
DORTMUND (ANP) - Sprinters Joris van Gool en N'Ketia Seedo hebben op de 60 meter voldaan aan de limiet voor de WK indooratletiek in maart in Belgrado. Van Gool won bij wedstrijden in Dortmund de kortste sprintafstand in 6,60 en dat was onder de vereiste 6,63. Hij bleef nipt verwijderd van zijn Nederlands record van 6,58.
Van Gool is drievoudig Nederlands kampioen op de 60 meter; hij veroverde op de EK indoor van 2019 in Glasgow brons op het sprintnummer.
De 18-jarige Seedo eindigde in de Duitse indoormeeting als tweede op de 60 meter in 7,27. Daarmee zat ze drie honderdsten onder de WK-limiet van 7,30. De Duitse Gina Lückenkemper was de snelste in Dortmund in 7,22. Seedo veroverde twee jaar geleden als 16-jarige de Nederlandse titel op de 60 meter.
Tim Verbaandert verraste met een geslaagde limietpoging op de 3000 meter. De 21-jarige Brabantse atleet won de race in Dortmund in 7.47,42, bijna drie tellen onder de eis van 7.50,00.
Eerder zaterdag voldeden Femke Bol en Liermarvin Bonevacia op de 400 meter aan de limiet voor de mondiale titelstrijd, van 18 tot en met 20 maart in de Servische hoofdstad. Inmiddels hebben vijftien Nederlandse atleten zich gekwalificeerd.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
15 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
16 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
18 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
19 uur geleden