Sprinters Van Gool en Seedo onder WK-limiet op 60 meter
DORTMUND (ANP) - Sprinters Joris van Gool en N'Ketia Seedo hebben op de 60 meter voldaan aan de limiet voor de WK indooratletiek in maart in Belgrado. Van Gool won bij wedstrijden in Dortmund de kortste sprintafstand in 6,60 en dat was onder de vereiste 6,63. Hij bleef nipt verwijderd van zijn Nederlands record van 6,58.
Van Gool is drievoudig Nederlands kampioen op de 60 meter; hij veroverde op de EK indoor van 2019 in Glasgow brons op het sprintnummer.
De 18-jarige Seedo eindigde in de Duitse indoormeeting als tweede op de 60 meter in 7,27. Daarmee zat ze drie honderdsten onder de WK-limiet van 7,30. De Duitse Gina Lückenkemper was de snelste in Dortmund in 7,22. Seedo veroverde twee jaar geleden als 16-jarige de Nederlandse titel op de 60 meter.
Tim Verbaandert verraste met een geslaagde limietpoging op de 3000 meter. De 21-jarige Brabantse atleet won de race in Dortmund in 7.47,42, bijna drie tellen onder de eis van 7.50,00.
Eerder zaterdag voldeden Femke Bol en Liermarvin Bonevacia op de 400 meter aan de limiet voor de mondiale titelstrijd, van 18 tot en met 20 maart in de Servische hoofdstad. Inmiddels hebben vijftien Nederlandse atleten zich gekwalificeerd.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
1 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel dacht al een jaar aan winnen in de Tour de France op de Champs-Élysées. Dat zei de Nederlander na zijn zege in de slotetappe van de Tour in het flashinterview.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Mexicaan Isaac Del Toro heeft het jongerenklassement van de Tour de France gewonnen. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates zette zaterdag in de koninginnenrit al een grote stap naar de eindwinst van de witte trui door bijna 2 minuten te pakken op de 19-jarige Fransman Paul Seixas. Zondag kwam zijn trui ondanks een lekke band niet meer in gevaar, omdat halverwege de etappe de tijdsverschillen werden opgenomen. Lenny Martinez (Frankrijk) is derde geworden in het jongerenklassement.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar (27) heeft zondag voor de derde keer op rij en voor de vijfde keer in zijn carrière de Tour de France gewonnen. Daarmee is de Sloveen gedeeld recordhouder geworden in de grootste wielerwedstrijd ter wereld met Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault en Miguel Induráin.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op de Champs-Élysées in Parijs de slotetappe van de Tour de France gewonnen. Na een zenuwslopende finale, waarin hij met Tourwinnaar Tadej Pogačar ontsnapt was, wist hij zijn ploeggenoot Jasper Philipsen, die de sprint van de achtervolgende groep won, nipt voor te blijven. Groenetruidrager Mads Pedersen werd derde. Olav Kooij werd vijfde, Rick Pluimers zevende.
4 uur geleden