Sprinters Van Gool en Seedo onder WK-limiet op 60 meter
DORTMUND (ANP) - Sprinters Joris van Gool en N'Ketia Seedo hebben op de 60 meter voldaan aan de limiet voor de WK indooratletiek in maart in Belgrado. Van Gool won bij wedstrijden in Dortmund de kortste sprintafstand in 6,60 en dat was onder de vereiste 6,63. Hij bleef nipt verwijderd van zijn Nederlands record van 6,58.
Van Gool is drievoudig Nederlands kampioen op de 60 meter; hij veroverde op de EK indoor van 2019 in Glasgow brons op het sprintnummer.
De 18-jarige Seedo eindigde in de Duitse indoormeeting als tweede op de 60 meter in 7,27. Daarmee zat ze drie honderdsten onder de WK-limiet van 7,30. De Duitse Gina Lückenkemper was de snelste in Dortmund in 7,22. Seedo veroverde twee jaar geleden als 16-jarige de Nederlandse titel op de 60 meter.
Tim Verbaandert verraste met een geslaagde limietpoging op de 3000 meter. De 21-jarige Brabantse atleet won de race in Dortmund in 7.47,42, bijna drie tellen onder de eis van 7.50,00.
Eerder zaterdag voldeden Femke Bol en Liermarvin Bonevacia op de 400 meter aan de limiet voor de mondiale titelstrijd, van 18 tot en met 20 maart in de Servische hoofdstad. Inmiddels hebben vijftien Nederlandse atleten zich gekwalificeerd.
Meer uit Sport
ANDORRA LA VELLA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft al tijdens de vierde etappe van de Vuelta de concurrentie op grote achterstand gezet. De Sloveense rodetruidrager van UAE Team Emirates won de bergrit over een kleine 105 kilometer met start en finish in Andorra la Vella na een lange solo.
33 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben ook een goede tweede dag van de wereldkampioenschappen in eigen land achter de rug. Alle boten plaatsten zich op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig voor de volgende ronde. Woensdag zijn er nog meer voorrondes, donderdag de eerste finales.
3 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen (28) gaat op 16 september op het circuit van Silverstone tegen honderd tegenstanders een kartrace aan. Dat heeft Red Bull Racing in een persbericht bekendgemaakt. De viervoudig Formule 1-wereldkampioen keert daarmee voor even terug naar zijn raceroots. Verstappen begon op zijn vierde in een kart.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben voor de laatste groepswedstrijd niet gerekend en naar mogelijke scenario's gekeken waarop ze door konden gaan, zegt Jip Janssen. Volgens de strafcornerspecialist benaderden ze de wedstrijd tegen Engeland als een kwartfinale. Het enige verschil was dat na de 2-2-uitslag er nu geen shoot-outs nodig waren. "Dat is het format, maar voor ons was het een kwartfinale", zei Janssen, die zelf voor de 1-1 zorgde.
20 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de halve finale op het wereldkampioenschap in eigen land bereikt. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde in het Amstelveense Wagener Stadion in de winnaarspoule met 2-2 gelijk tegen Engeland en is de groepswinnaar met 7 punten.
22 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers zijn probleemloos door de eerste dag van de wereldkampioenschappen in eigen land gekomen. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos kwamen namens Nederland de vrouwen en de mannen in de dubbeltwee in actie in de heats. De vrouwen zijn door naar de halve finales, de mannen naar de kwartfinales.
1 dag geledenFONT-ROMEU (ANP) - De wielrenners in de Vuelta zijn maandag in de slotfase van de derde etappe gestopt vanwege noodweer. In de hagel nam rodetruidrager en wereldkampioen Tadej Pogačar het initiatief door het peloton van de weg te dirigeren.
1 dag geleden