Sprinters Van Gool en Seedo onder WK-limiet op 60 meter
DORTMUND (ANP) - Sprinters Joris van Gool en N'Ketia Seedo hebben op de 60 meter voldaan aan de limiet voor de WK indooratletiek in maart in Belgrado. Van Gool won bij wedstrijden in Dortmund de kortste sprintafstand in 6,60 en dat was onder de vereiste 6,63. Hij bleef nipt verwijderd van zijn Nederlands record van 6,58.
Van Gool is drievoudig Nederlands kampioen op de 60 meter; hij veroverde op de EK indoor van 2019 in Glasgow brons op het sprintnummer.
De 18-jarige Seedo eindigde in de Duitse indoormeeting als tweede op de 60 meter in 7,27. Daarmee zat ze drie honderdsten onder de WK-limiet van 7,30. De Duitse Gina Lückenkemper was de snelste in Dortmund in 7,22. Seedo veroverde twee jaar geleden als 16-jarige de Nederlandse titel op de 60 meter.
Tim Verbaandert verraste met een geslaagde limietpoging op de 3000 meter. De 21-jarige Brabantse atleet won de race in Dortmund in 7.47,42, bijna drie tellen onder de eis van 7.50,00.
Eerder zaterdag voldeden Femke Bol en Liermarvin Bonevacia op de 400 meter aan de limiet voor de mondiale titelstrijd, van 18 tot en met 20 maart in de Servische hoofdstad. Inmiddels hebben vijftien Nederlandse atleten zich gekwalificeerd.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
32 minuten geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
2 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
20 uur geleden