
Sprinters uitgeschakeld op 4x100 estafette na mislukte wissel
BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse sprinters zijn bij de WK atletiek in Boedapest niet doorgedrongen tot de finale van de 4x100 meter estafette. Nsikak Ekpo, Taymir Burnet, Hensley Paulina en Raphael Bouju haalden in hun serie niet eens de eindstreep. De wissel tussen eerste loper Ekpo en tweede man Burnet mislukte volledig. Burnet kreeg het stokje niet eens in handen.
De sprinters hadden in de voorbereiding op de WK veel getraind en daarbij was er steeds veel aandacht voor het wisselmoment. De Nederlandse ploeg moet het vooral hebben van het vloeiend doorgeven van het stokje om snel te zijn. "Ik weet niet waarom het misging en waar de fout in zat’’, zei een ietwat aangeslagen Burnet na het mislukte optreden. "We zullen de videobeelden moeten terugzien om erachter te komen. We hebben veel getraind met elkaar en wilden graag laten wat laten zien, maar op safe gaan in de estafette is geen optie. Het kan misgaan en dat is ‘part of the game’. "
Italië plaatste zich met een tijd van 37,65 als snelste voor de finale. Het sprintkwartet van de Verenigde Staten, waar wereldkampioen 100 meter Noah Lyles werd gespaard, noteerde met 37,67 de tweede tijd.
Eén medaille
Bouju en Burnet kwamen op de WK ook individueel uit. Bouju strandde in de halve finales van 100 meter, Burnet kwam niet door de halve finales van de 200 meter.
De Nederlandse estafettemannen haalden één keer een medaille op een WK. Patrick van Balkom, Timothy Beck, Caimin Douglas en Troy Douglas wonnen het brons in Parijs in 2003.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
51 minuten geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
7 uur geleden