Sprinters tussen Amsterdam en Schiphol beginnen drukker te worden
AMSTERDAM (ANP) - De Sprinters tussen Amsterdam Centraal en Schiphol beginnen wat drukker te worden, zo zien verslaggevers ter plaatse. Dit beeld wordt ook bevestigd door een conducteur die sinds 04.00 uur werkt. De trein van 07.31 van Amsterdam richting de luchthaven zit vrijwel helemaal vol, zo goed als alle zitplaatsen zijn bezet.
Op Amsterdam Centraal zelf zitten inmiddels tientallen groepjes mensen te wachten. Ook op Schiphol ziet een verslaggever dat het wat drukker begint te worden. Door de staking rondom het vroegpensioen rijden er van 04.00 tot 08.00 uur geen treinen, met uitzondering van een minimale treindienst tussen Amsterdam Centraal en de luchthaven.
Op Utrecht Centraal staan nog altijd enkele tientallen mensen. Op het informatiebord hier zijn inmiddels de eerste treinen van na 08.00 uur zichtbaar, maar ook die vallen uit.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
3 uur geledenBLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.
5 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.
7 uur geleden