Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinters op jacht naar ritzege, Cavendish naar record

Sprinters op jacht naar ritzege, Cavendish naar record

BILBAO (ANP) - Ze hebben twee dagen geduld moeten hebben, maar maandag met een rit naar Bayonne wacht wellicht de eerste kans voor de sprinters in deze Tour de France. Het zijn er veel die azen op ritwinst. Om er maar een paar te noemen: de Belg Jasper Philipsen, vorig jaar twee keer zegevierend, Fabio Jakobsen en Dylan Groenewegen, de twee Nederlandse topsprinters in de Tour, en Mark Cavendish.

Winst van de 38-jarige Brit zou wel een van de grote verhalen in de 110e editie van de Tour zijn. Cavendish deelt het record van 34 ritoverwinningen nu nog met Eddy Merckx. In zijn laatste jaar als wielerprof hoopt hij in dienst van Astana geschiedenis te schrijven. Of hij het nog kan, was de logische vraag tijdens een persconferentie kort voor de Tourstart in Bilbao. Cavendish, die er vaak een merkwaardige manier van communiceren op nahoudt, dacht meer dan een halve minuut na: "Ik weet het niet, het zou mooi zijn."

Zijn Nederlandse concurrenten gunnen het de sprintlegende, zo bleek. "Ik keek vroeger met grote ogen naar de sprints op tv. Ik vond het het mooiste dat er was: Marc met zijn 'sprinttrein'. Ik heb enorm veel respect voor hem en hoop dat hij het record kan breken", zei Groenewegen, gezeten naast zijn vroegere idool.

Jakobsen over Cavendish

Jakobsen had eerder al gezegd veel van Cavendish te hebben opgestoken. Ze reden twee jaar samen bij Quick-Step. "Mark heeft in de Giro laten zien dat hij het nog steeds kan", zei de Nederlander, die vorig jaar zijn eerste ritzege in de Tour boekte.

Philipsen, ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Alpecin-Deceuninck, won vorig jaar onder meer de prestigieuze rit op de Champs-Élysées. Hij gaat opnieuw voor ritzeges en ziet wel of de groene puntentrui dan binnen bereik komt. Het afgelopen jaar ging die naar alleskunner Wout van Aert. Het deed Jakobsen al verzuchten dat het groen voor hem geen optie is. "Het is geen doel. Ik heb niet het niveau om het bijvoorbeeld tegen Van Aert op te nemen in het puntenklassement." Ook Groenewegen gaf aan dat de echte sprinters het in die strijd tegenwoordig lijken te moeten afleggen tegen de meer allround-finishers, zoals Van Aert. "Als die geen interesse heeft komen wij in beeld", schetste Philipsen de huidige stand van zaken.

Zoektocht naar ritzege

Cavendish is zeker niet bezig met groen. Met Cees Bol als een van zijn helpers is hij alleen op jacht naar die ene ritzege. "Ik ben goed, waar ik sta tussen de andere sprinters zal moeten blijken."

Meer uit Sport

Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

13 minuten geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

2 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

3 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

3 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

4 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

4 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

5 uur geleden