Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinters op jacht naar ritzege, Cavendish naar record

Sprinters op jacht naar ritzege, Cavendish naar record

BILBAO (ANP) - Ze hebben twee dagen geduld moeten hebben, maar maandag met een rit naar Bayonne wacht wellicht de eerste kans voor de sprinters in deze Tour de France. Het zijn er veel die azen op ritwinst. Om er maar een paar te noemen: de Belg Jasper Philipsen, vorig jaar twee keer zegevierend, Fabio Jakobsen en Dylan Groenewegen, de twee Nederlandse topsprinters in de Tour, en Mark Cavendish.

Winst van de 38-jarige Brit zou wel een van de grote verhalen in de 110e editie van de Tour zijn. Cavendish deelt het record van 34 ritoverwinningen nu nog met Eddy Merckx. In zijn laatste jaar als wielerprof hoopt hij in dienst van Astana geschiedenis te schrijven. Of hij het nog kan, was de logische vraag tijdens een persconferentie kort voor de Tourstart in Bilbao. Cavendish, die er vaak een merkwaardige manier van communiceren op nahoudt, dacht meer dan een halve minuut na: "Ik weet het niet, het zou mooi zijn."

Zijn Nederlandse concurrenten gunnen het de sprintlegende, zo bleek. "Ik keek vroeger met grote ogen naar de sprints op tv. Ik vond het het mooiste dat er was: Marc met zijn 'sprinttrein'. Ik heb enorm veel respect voor hem en hoop dat hij het record kan breken", zei Groenewegen, gezeten naast zijn vroegere idool.

Jakobsen over Cavendish

Jakobsen had eerder al gezegd veel van Cavendish te hebben opgestoken. Ze reden twee jaar samen bij Quick-Step. "Mark heeft in de Giro laten zien dat hij het nog steeds kan", zei de Nederlander, die vorig jaar zijn eerste ritzege in de Tour boekte.

Philipsen, ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Alpecin-Deceuninck, won vorig jaar onder meer de prestigieuze rit op de Champs-Élysées. Hij gaat opnieuw voor ritzeges en ziet wel of de groene puntentrui dan binnen bereik komt. Het afgelopen jaar ging die naar alleskunner Wout van Aert. Het deed Jakobsen al verzuchten dat het groen voor hem geen optie is. "Het is geen doel. Ik heb niet het niveau om het bijvoorbeeld tegen Van Aert op te nemen in het puntenklassement." Ook Groenewegen gaf aan dat de echte sprinters het in die strijd tegenwoordig lijken te moeten afleggen tegen de meer allround-finishers, zoals Van Aert. "Als die geen interesse heeft komen wij in beeld", schetste Philipsen de huidige stand van zaken.

Zoektocht naar ritzege

Cavendish is zeker niet bezig met groen. Met Cees Bol als een van zijn helpers is hij alleen op jacht naar die ene ritzege. "Ik ben goed, waar ik sta tussen de andere sprinters zal moeten blijken."

Meer uit Sport

Kok wint 1000 meter op OKT voor Schulting en Verkerk, val Leerdam

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.

8 minuten geleden
Schaatsster Leerdam komt ten val op 1000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen ten val gekomen op de 1000 meter. De 26-jarige Zuid-Hollandse ging in haar rit tegen Angel Daleman in de tweede bocht onderuit.

24 minuten geleden
Veldrijdster Brand in wereldbeker ook de beste in Gavere

GAVERE (ANP) - Lucinda Brand heeft opnieuw een wedstrijd uit het veldrijden aan haar erelijst toegevoegd. De Nederlandse was in koude omstandigheden in het Belgische Gavere de beste in de zevende ontmoeting in de wereldbeker van dit seizoen.

56 minuten geleden
Kans op marathon op natuurijs, maar nog veel onzekerheid

UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.

1 dag geleden
Verstappen kiest Mercedes voor eigen GT3-raceteam

MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.

1 dag geleden
Noorse biatleet (27) stierf met hoogtetrainingsmasker op

LAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.

1 dag geleden
Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

2 dagen geleden