Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinters op jacht naar ritzege, Cavendish naar record

Sprinters op jacht naar ritzege, Cavendish naar record

BILBAO (ANP) - Ze hebben twee dagen geduld moeten hebben, maar maandag met een rit naar Bayonne wacht wellicht de eerste kans voor de sprinters in deze Tour de France. Het zijn er veel die azen op ritwinst. Om er maar een paar te noemen: de Belg Jasper Philipsen, vorig jaar twee keer zegevierend, Fabio Jakobsen en Dylan Groenewegen, de twee Nederlandse topsprinters in de Tour, en Mark Cavendish.

Winst van de 38-jarige Brit zou wel een van de grote verhalen in de 110e editie van de Tour zijn. Cavendish deelt het record van 34 ritoverwinningen nu nog met Eddy Merckx. In zijn laatste jaar als wielerprof hoopt hij in dienst van Astana geschiedenis te schrijven. Of hij het nog kan, was de logische vraag tijdens een persconferentie kort voor de Tourstart in Bilbao. Cavendish, die er vaak een merkwaardige manier van communiceren op nahoudt, dacht meer dan een halve minuut na: "Ik weet het niet, het zou mooi zijn."

Zijn Nederlandse concurrenten gunnen het de sprintlegende, zo bleek. "Ik keek vroeger met grote ogen naar de sprints op tv. Ik vond het het mooiste dat er was: Marc met zijn 'sprinttrein'. Ik heb enorm veel respect voor hem en hoop dat hij het record kan breken", zei Groenewegen, gezeten naast zijn vroegere idool.

Jakobsen over Cavendish

Jakobsen had eerder al gezegd veel van Cavendish te hebben opgestoken. Ze reden twee jaar samen bij Quick-Step. "Mark heeft in de Giro laten zien dat hij het nog steeds kan", zei de Nederlander, die vorig jaar zijn eerste ritzege in de Tour boekte.

Philipsen, ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Alpecin-Deceuninck, won vorig jaar onder meer de prestigieuze rit op de Champs-Élysées. Hij gaat opnieuw voor ritzeges en ziet wel of de groene puntentrui dan binnen bereik komt. Het afgelopen jaar ging die naar alleskunner Wout van Aert. Het deed Jakobsen al verzuchten dat het groen voor hem geen optie is. "Het is geen doel. Ik heb niet het niveau om het bijvoorbeeld tegen Van Aert op te nemen in het puntenklassement." Ook Groenewegen gaf aan dat de echte sprinters het in die strijd tegenwoordig lijken te moeten afleggen tegen de meer allround-finishers, zoals Van Aert. "Als die geen interesse heeft komen wij in beeld", schetste Philipsen de huidige stand van zaken.

Zoektocht naar ritzege

Cavendish is zeker niet bezig met groen. Met Cees Bol als een van zijn helpers is hij alleen op jacht naar die ene ritzege. "Ik ben goed, waar ik sta tussen de andere sprinters zal moeten blijken."

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

5 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

7 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

7 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

7 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

8 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

9 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

12 uur geleden