Sprinters nemen verkeerde route in Ronde van Algarve, Ganna wint
LAGOS (ANP) - Filippo Ganna heeft de eerste etappe van de Ronde van de Algarve op zijn naam geschreven. De Italiaanse tijdritspecialist won de etappe van Portimão naar Lagos op bijzondere wijze. Hij was een van de weinige renners die de juiste route nam in de laatste kilometer.
De voorste groep met daarin de sprinters nam na de laatste rotonde de verkeerde kant van de weg en reed daardoor de laatste honderden meters over het deel van de weg waar de finishlijn niet was getrokken.
De verwarring was groot na afloop bij zowel de renners als de organisatie, die lang aarzelde met een officiële uitslag. Uiteindelijk werd de Fransman Romain Grégoire als tweede geklasseerd en de Zwitser Jan Christen als derde.
De Ronde van de Algarve duurt nog tot en met zondag. Het is de eerste koers van dit jaar die tweevoudig Tourwinnaar Jonas Vingegaard uit de Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike rijdt. Ook de Sloveen Primoz Roglic doet mee en de Nederlandse ronderenners Wilco Kelderman en Thymen Arensman. De Belgische winnaar van vorig jaar, Remco Evenepoel, ontbreekt.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
17 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
22 minuten geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
16 uur geleden