
Sprinters nemen verkeerde route in Ronde van Algarve, Ganna wint
LAGOS (ANP) - Filippo Ganna heeft de eerste etappe van de Ronde van de Algarve op zijn naam geschreven. De Italiaanse tijdritspecialist won de etappe van Portimão naar Lagos op bijzondere wijze. Hij was een van de weinige renners die de juiste route nam in de laatste kilometer.
De voorste groep met daarin de sprinters nam na de laatste rotonde de verkeerde kant van de weg en reed daardoor de laatste honderden meters over het deel van de weg waar de finishlijn niet was getrokken.
De verwarring was groot na afloop bij zowel de renners als de organisatie, die lang aarzelde met een officiële uitslag. Uiteindelijk werd de Fransman Romain Grégoire als tweede geklasseerd en de Zwitser Jan Christen als derde.
De Ronde van de Algarve duurt nog tot en met zondag. Het is de eerste koers van dit jaar die tweevoudig Tourwinnaar Jonas Vingegaard uit de Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike rijdt. Ook de Sloveen Primoz Roglic doet mee en de Nederlandse ronderenners Wilco Kelderman en Thymen Arensman. De Belgische winnaar van vorig jaar, Remco Evenepoel, ontbreekt.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.
4 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).
5 uur geledenVOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.
6 uur geledenLONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
14 uur geleden