Sprinters nemen het weer over in vijfde rit Tour de France
SAINT-JEAN-DE-MAURIENNE (ANP) - Na de eerste bergrit van de Tour de France komen in de vijfde etappe waarschijnlijk weer de sprinters aan bod. De rit gaat van Saint-Jean-de-Maurienne naar Saint Vulbas over 177 kilometer en telt onderweg slechts twee klimmetjes van de vierde en laagste categorie.
Het dorpje Saint Vulbas, met iets meer dan duizend inwoners, huisvestte eerder al wedstrijden als het Critérium du Dauphiné en de Ronde van de Ain, maar is voor het eerst finishplaats in de Tour de France. De start is iets voor half twee, de finish wordt verwacht tussen kwart over vijf en kwart voor zes.
De Sloveen Tadej Pogacar heeft de gele leiderstrui weer terug. De Noor Jonas Abrahamsen start in het groen als leider van het puntenklassement. De Fransman Valentin Madouas mag zich als derde in het bergklassement achter Abrahamsen en Pogacar in de bollentrui hullen, terwijl Remco Evenepoel de witte trui draagt die hoort bij de beste jongere.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
9 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
10 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
13 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden