Sprinters nemen het weer over in vijfde rit Tour de France
SAINT-JEAN-DE-MAURIENNE (ANP) - Na de eerste bergrit van de Tour de France komen in de vijfde etappe waarschijnlijk weer de sprinters aan bod. De rit gaat van Saint-Jean-de-Maurienne naar Saint Vulbas over 177 kilometer en telt onderweg slechts twee klimmetjes van de vierde en laagste categorie.
Het dorpje Saint Vulbas, met iets meer dan duizend inwoners, huisvestte eerder al wedstrijden als het Critérium du Dauphiné en de Ronde van de Ain, maar is voor het eerst finishplaats in de Tour de France. De start is iets voor half twee, de finish wordt verwacht tussen kwart over vijf en kwart voor zes.
De Sloveen Tadej Pogacar heeft de gele leiderstrui weer terug. De Noor Jonas Abrahamsen start in het groen als leider van het puntenklassement. De Fransman Valentin Madouas mag zich als derde in het bergklassement achter Abrahamsen en Pogacar in de bollentrui hullen, terwijl Remco Evenepoel de witte trui draagt die hoort bij de beste jongere.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
10 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
15 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden