
Sprinters krijgen eindelijk weer kans in Tour
BOURG-EN-BRESSE (ANP) - De sprinters in de Tour de France die de bergen zijn doorgekomen krijgen eindelijk weer een kans op dagsucces. De negentiende etappe is zeker niet vlak, maar echte cols ontbreken in de 166,5 kilometer tussen Bourg-en-Bresse en Champagnole. In de laatste 10 kilometer loopt de weg lichtjes naar beneden. De finish wordt verwacht rond half 6.
Na de drie Alpenritten heeft Primoz Roglic de leiderstrui stevig in handen. In de negentiende rit wordt zijn leidende positie normaal gesproken niet bedreigd. Het wachten is op de tijdrit van zaterdag, wanneer het aan het eind wel weer serieus omhoog gaat.
Het enige geklasseerde hellinkje in de rit van vrijdag ligt halverwege: de Côte de Château-Chalon, de strijd om de bergtrui spitst zich toe tussen de Ecuadoraan Richard Carapaz en de Sloveen Tadej Pogacar, maar die zal zijn energie wellicht sparen voor zaterdag.
De rit begint om 13.45 uur.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisster Arianne Hartono is er niet in geslaagd het grote ITF-toernooi in Dubai op haar naam te schrijven. De Nederlandse, 178e op de wereldranglijst, was in de finale niet opgewassen tegen Anastasia Tichonova. De Russin, de nummer 216 op de mondiale ranking, won de partij na bijna anderhalf uur met 6-1 6-4.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Niels Laros heeft bij de EK veldlopen in Brussel net naast de titel gegrepen in de categorie onder 20 jaar. De 18-jarige talentvolle atleet leek op weg naar de winst, maar werd in de laatste meters toch nog gepasseerd door de Deen Axel Vang Christensen.
1 uur geledenOTOPENI (ANP) - Zwemmer Thomas Jansen heeft zich bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Roemeense Otopeni met de beste tijd gekwalificeerd voor de finale op de 400 meter wisselslag. Jansen kwam in de series tot een tijd van 4.08,21.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne moet overwegen of deelname aan de Olympische Spelen van Parijs volgend jaar in het belang van het land is, heeft sportminister Matviy Bidnyi gezegd twee dagen na het besluit van het IOC om atleten uit Rusland en Belarus onder voorwaarden toe te laten op de Olympische Spelen van Parijs 2024. Volgens Bidnyi is meedoen sowieso onmogelijk als het IOC zijn "niet-constructieve standpunt" niet wijzigt.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de wereldbekerwedstrijden shorttrack van Beijing het goud gepakt op de tweede 500 meter. De regerend wereldkampioene op de 500 en 1000 meter hield haar landgenote Selma Poutsma van haar eerste wereldbekergoud af. Het brons ging naar thuisrijdster Fan Kexin.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP/DPA) - De basketballers van Los Angeles Lakers hebben het nieuwe bekertoernooi van de Amerikaanse profcompetitie NBA gewonnen. In de finale waren de Lakers in Las Vegas te sterk voor Indiana Pacers. Mede dankzij topschutter Anthony Davis werd het 123-109, waarmee iedere speler van het winnende team zich verzekerde van een half miljoen dollar.
6 uur geledenRAUBLING (ANP) - Wielerploeg Bora-hansgrohe ontkent dat talent Cian Uijtdebroeks bij de ploeg vertrekt en gaat fietsen voor Team Visma - Lease a Bike, de opvolger van Jumbo-Visma. De Nederlandse ploeg meldde eerder zaterdag dat de 20-jarige Belg voor vier seizoenen heeft getekend bij de ploeg, maar volgens zijn Duitse werkgever heeft Uijtdebroeks nog een contract tot eind 2024.
19 uur geleden