Sprinters estafette kunnen kans op deelname Spelen niet vergroten
GENÈVE (ANP) - De Nederlandse sprinters zijn er bij atletiekwedstrijden in Genève niet in geslaagd een tijd te lopen die de kans op deelname aan de Olympische Spelen vergroot. Daarvoor was een tijd nodig onder de 38,30 seconden. Elvis Afrifa, Taymir Burnet, Xavi Mo-Ajok en Nsikak Ekpo wonnen de wedstrijd in de stromende regen in 38,75.
De Oranje-mannen slaagden er eerder niet in zich bij de World Relays op de Bahama's rechtstreeks te kwalificeren voor Parijs 2024. De laatste twee tickets gaan naar de landen die qua tijd de vijftiende en de zestiende plaats innemen op de wereldranglijst. Nederland staat op dit moment zestiende met 38,30. De nummer 2 van de EK in Rome bleef daar nu onder slechte omstandigheden 45 honderdsten boven. Landen kunnen nog tot 30 juni pogingen doen hun tijden te verbeteren.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
38 minuten geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
17 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
23 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geleden