Sprinter Viviani terug in koers na hartproblemen
PARIJS (ANP) - De Italiaanse wielrenner Elia Viviani keert zondag bij de start van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten terug in het peloton nadat hartproblemen hem enige tijd aan de kant hielden. Zijn ploeg Cofidis neemt hem mee naar de zevendaags rittenkoers uit de WorldTour waarin vier massasprints worden verwacht. Viviani bereidde zich rond Almería voor op zijn rentree.
Viviani (32) onderging in januari een kleine ingreep aan zijn hart waarna hij twee weken rust moest houden. Inmiddels heeft hij er al weer meer dan 30 trainingsuren opzitten. "Alle seinen staan op groen", meldde Viviani. "Ik heb een tijdje volledige rust moeten nemen, maar kon daarna op trainingsstage met mijn ploeggenoten. Ik voel me goed en ben blij dat de problemen met mijn hart zijn opgelost."
Al te hoge verwachtingen heeft Viviani niet. "Daarvoor is het nog te vroeg. Het is een test. Ik wil kijken hoe ver ik ben en ritme opdoen voor wedstrijden als Tirreno-Adriatico en Milaan-Sanremo."
Meer uit Sport
ZAGREB (ANP) - De Kroatische voetbalbond heeft Slaven Bilić aangesteld als de nieuwe bondscoach. Hij is de opvolger van Zlatko Dalić, die opstapte na de uitschakeling op het WK in de zestiende finales door Portugal. Voor Bilić is het een terugkeer, want hij was al eens bondscoach van Kroatië van 2006 tot en met 2012. De 57-jarige Bilić is tevens oud-international.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vermiste shorttracker Sven Roes is sinds afgelopen zondag weer terug in Nederland en is in goede gezondheid met zijn familie herenigd. Dat meldt de schaatsbond KNSB mede namens Roes en zijn familie.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Ivan Bartón uit El Salvador is aangesteld als scheidsrechter voor de halve finale van het WK voetbal tussen Frankrijk en Spanje, komende dinsdag in Dallas Stadium. Bartón was op dit WK de eerste arbiter die een speler een rode kaart gaf omdat hij zijn mond bedekte bij het aanspreken van een tegenstander.
5 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen. De wielerploeg die nu nog Soudal Quick-Step heet, gaat vanaf 2027 verder als Soudal Safety Jogger. Dat heeft de Belgische formatie maandag bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf blijft wel nog zichtbaar op het nieuwe shirt.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse tennisser Arthur Fery heeft een reuzensprong gemaakt op de wereldranglijst na zijn sensationele optreden op Wimbledon. Fery, die furore maakte door als wildcardspeler de halve finales te bereiken van het grandslamtoernooi in Londen, steeg 78 posities op de ATP-ranking. Hij staat nu 36e en haalde in één klap de drie beste Nederlandse tennissers in.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft met zijn titelprolongatie op Wimbledon laten zien dat hij "de beste tennisser ter wereld is". Dat zei de Duitser Alexander Zverev na zijn verloren finale tegen de Italiaanse nummer 1 van de wereld. "Ik ben nu 29 jaar en ik heb voor het eerst van mijn leven het gevoel gehad dat ik hier kon winnen. Dus daar wil ik mijn team voor bedanken", zei Zverev in het interview op de baan.
19 uur geleden