Sprinter Viviani terug in koers na hartproblemen
PARIJS (ANP) - De Italiaanse wielrenner Elia Viviani keert zondag bij de start van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten terug in het peloton nadat hartproblemen hem enige tijd aan de kant hielden. Zijn ploeg Cofidis neemt hem mee naar de zevendaags rittenkoers uit de WorldTour waarin vier massasprints worden verwacht. Viviani bereidde zich rond Almería voor op zijn rentree.
Viviani (32) onderging in januari een kleine ingreep aan zijn hart waarna hij twee weken rust moest houden. Inmiddels heeft hij er al weer meer dan 30 trainingsuren opzitten. "Alle seinen staan op groen", meldde Viviani. "Ik heb een tijdje volledige rust moeten nemen, maar kon daarna op trainingsstage met mijn ploeggenoten. Ik voel me goed en ben blij dat de problemen met mijn hart zijn opgelost."
Al te hoge verwachtingen heeft Viviani niet. "Daarvoor is het nog te vroeg. Het is een test. Ik wil kijken hoe ver ik ben en ritme opdoen voor wedstrijden als Tirreno-Adriatico en Milaan-Sanremo."
Meer uit Sport
KOPENHAGEN (ANP) - De Belgische wielrenner Jasper Philipsen heeft de tweede editie van de Copenhagen Sprint gewonnen. De sprinter van Alpecin-Premier Tech was in de straten van Kopenhagen sneller dan de Deen Tobias Lund Andresen en de Australiër Sam Welsford. Danny van Poppel was de beste Nederlander op de vijfde plaats, Frits Biesterbos werd zevende.
20 minuten geledenLE MANS (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries heeft de 24 Uur van Le Mans gewonnen. De 31-jarige Fries bestuurde een Toyota- hypercar en vormde een team met de Japanner Kamui Kobayashi en de Brit Mike Conway. De Vries is na Gijs van Lennep (1971 en 1976) en Jan Lammers (1988) de derde Nederlandse autocoureur die de overall-zege weet te behalen in de Franse langeafstandsklassieker, waar ook dit jaar weer 300.000 bezoekers waren.
30 minuten geledenLEOGANG (ANP) - Mountainbikester Puck Pieterse is bij de wereldbekerwedstrijd in het Oostenrijkse Leogang als tweede geëindigd. De Zweedse wereldkampioene Jenny Rissveds was de sterkste. Pieterse moest een kleine minuut op haar toegeven. De Zwitserse Alessandra Keller werd derde op bijna twintig seconden van de Nederlandse wereldkampioene van 2024.
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisster Robin Montgomery heeft in Rosmalen voor het eerst een WTA-toernooi op haar naam geschreven. De 21-jarige Amerikaanse won het Libéma Open nog voordat de finale was begonnen, na een ziekmelding van haar opponente Barbora Krejčíková (30) uit Tsjechië.
3 uur geledenSAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben zich voor de derde keer verzekerd van de titel in de NBA. Het team van coach Mike Brown knokte zich in de vijfde ontmoeting in de finale bij de San Antonio Spurs terug van een achterstand en won nipt: 90-94. In de best-of-seven-serie namen de Knicks daarmee een beslissende voorsprong van 4-1.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de kwartfinales bereikt. Het Nederlandse duo won bij de laatste zestien met 8-6 van Zweden. Duitsland is zondag de volgende tegenstander.
16 uur geledenLEIDEN (ANP) - Diane van Es heeft voor het eerst de Nederlandse titel veroverd op de 10.000 meter. De Rotterdamse atlete deed dat op de atletiekbaan in Leiden, waar het NK deel uitmaakte van de internationale wedstrijden om de Gouden Spike. Van Es won de wedstrijd in 31.39,28. Ze liep in de slotfase van de race weg bij de Ethiopische Almaz Baraki, die als tweede finishte in 31.44,29. De Italiaanse Federica Del Buono werd derde in 31.46,35.
17 uur geleden