Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinter Viviani terug in koers na hartproblemen

Sprinter Viviani terug in koers na hartproblemen

PARIJS (ANP) - De Italiaanse wielrenner Elia Viviani keert zondag bij de start van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten terug in het peloton nadat hartproblemen hem enige tijd aan de kant hielden. Zijn ploeg Cofidis neemt hem mee naar de zevendaags rittenkoers uit de WorldTour waarin vier massasprints worden verwacht. Viviani bereidde zich rond Almería voor op zijn rentree.

Viviani (32) onderging in januari een kleine ingreep aan zijn hart waarna hij twee weken rust moest houden. Inmiddels heeft hij er al weer meer dan 30 trainingsuren opzitten. "Alle seinen staan op groen", meldde Viviani. "Ik heb een tijdje volledige rust moeten nemen, maar kon daarna op trainingsstage met mijn ploeggenoten. Ik voel me goed en ben blij dat de problemen met mijn hart zijn opgelost."

Al te hoge verwachtingen heeft Viviani niet. "Daarvoor is het nog te vroeg. Het is een test. Ik wil kijken hoe ver ik ben en ritme opdoen voor wedstrijden als Tirreno-Adriatico en Milaan-Sanremo."

Meer uit Sport

Mas weigert rode trui aan te doen uit respect voor Pogačar

XERACO (ANP) - Enric Mas, de nieuwe Spaanse leider in de Vuelta, heeft zaterdag bij de podiumceremonie geweigerd de rode leiderstrui aan te trekken. Hij nam de leiding over van Tadej Pogačar, die tijdens de achtste etappe hard ten val kwam en de koers moest verlaten. Voorafgaand aan de rit stond Mas 3.50 minuten achter de Sloveense wereldkampioen en leek de Vuelta al beslist.

46 minuten geleden
Bondscoach Ehren vindt dat hockeysters te weinig creëerden

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeyvrouwen vindt dat zijn speelsters "veel te weinig" hebben gecreëerd tijdens de WK-finale tegen Argentinië. Zijn ploeg verloor uiteindelijk na shoot-outs.

1 uur geleden
Hockeyster Jansen baalt van verloren WK-finale: 'gewoon klote'

AMSTELVEEN (ANP) - Hockeyster Yibbi Jansen (26) baalt van de verloren WK-finale in eigen land. Argentinië bleek in het Wagener Stadion na shoot-outs te sterk en hield Oranje daarmee af van een vierde wereldtitel op rij.

1 uur geleden
Afscheidnemende De Waard vindt dat hockeysters 'op bluf' verloren

AMSTELVEEN (ANP) - Xan de Waard (30) heeft haar hockeycarrière niet kunnen afsluiten met een vierde wereldtitel. De middenvelder verloor met de hockeysters van Oranje de WK-finale van Argentinië na shoot-outs. "Ik denk dat we op bluf hebben verloren", concludeerde De Waard achteraf.

2 uur geleden
Coquard wint in Vuelta op dag dat rodetruidrager Pogačar uitvalt

XERACO (ANP) - Bryan Coquard heeft zaterdag de achtste etappe van de Vuelta gewonnen. De Franse renner van Cofidis was de beste in de massasprint in Xeraco, een kustplaats ten zuiden van Valencia. De Deen Mads Pedersen werd tweede, voor Jordi Meeus uit België.

3 uur geleden
Nederlandse hockeysters verliezen WK-finale na shoot-outs

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn er niet in geslaagd om de vierde wereldtitel op rij te veroveren. In de WK-finale in het Wagener Stadion verloor de ploeg van bondscoach Raoul Ehren na shoot-outs van Argentinië. Na de reguliere speeltijd stond het nog 1-1.

3 uur geleden
Rodetruidrager Pogačar komt hard ten val en stapt uit Vuelta

XERACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar is in de Vuelta hard ten val gekomen en heeft de koers verlaten. De Sloveense wereldkampioen droeg de rode trui als klassementsleider in de Ronde van Spanje.

3 uur geleden