Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinter Van Gool prolongeert titel 60 meter

Sprinter Van Gool prolongeert titel 60 meter

APELDOORN (ANP) - Sprinter Joris van Gool heeft zijn Nederlandse titel op de 60 meter geprolongeerd. De Brabander was in het Omnisport van Apeldoorn verreweg de snelste in de finale. Hij klokte een tijd van 6,62, net iets boven zijn Nederlands record van 6,58, dat hij eerder deze winter liep in Dortmund.

Christopher Garia veroverde het zilver met 6,71, Keitharo Oosterwolde behaalde het brons met 6,81. Oudgediende Churandy Martina, die deze zomer hoopt deel te nemen aan zijn vijfde Olympische Spelen, spurtte naar de vierde plaats in 6,82. Raphael Bouju eindigde als laatste in 7,14, maar het 18-jarige sprinttalent, die is geplaatst voor de EK indoor, kwam strompelend over de finish en leek last te hebben van kramp.

Naomi Sedney greep het goud bij de vrouwen op de 60 meter. Ze klokte in de finale 7,28 en bleef daarmee onder de limiet voor de EK indoor. De fotofinish was nodig om haar als kampioene aan te wijzen, want Jamile Samuel kwam praktisch tegelijkertijd over de meet. De Amsterdamse, die al was gekwalificeerd voor de EK indoor, kreeg dezelfde tijd, maar moest genoegen nemen met het zilver. Marije van Hunenstijn behaalde het brons met een tijd van 7,38.

Meer uit Sport

Freestyleskiester Gu moet genoegen nemen met zilver op big air

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.

1 uur geleden
Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

4 uur geleden
Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

7 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

9 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

9 uur geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

9 uur geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

9 uur geleden