Sprinter N'tab pakt brons bij laatste 500 meter in Polen
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab is bij de wereldbeker in het Poolse Tomaszów Mazowiecki als derde geëindigd op de 500 meter. Hij was met 34,79 de beste Nederlander. De zege in de laatste wereldbekerwedstrijd ging naar de Japanner Yuma Murakami voor de Amerikaan Jordan Stolz.
Merijn Scheperkamp kwam in de rit tegen de razendsnel gestarte Takuya Morimoto tot 34,85 en bleef de Japanner ook voor. Zijn tijd was uiteindelijk goed voor de vijfde plaats. Stolz was daarna met 34,73 sneller dan beide Nederlanders en versloeg in een rechtstreeks duel ook de Canadees Laurent Dubreuil. Murakami was met 34,69 nog net iets rapper.
De Japanner moest ondanks de zege de winst in de wereldbeker laten aan Dubreuil. Die pakte met 314 punten de eindzege ondanks zijn zesde plaats in Polen.
Otterspeer
Janno Botman kwam tot een tijd van 35,13. Dat was goed voor de twaalfde plaats. Stefan Westenbroek reed 35,44 en werd daarmee achttiende.
Hein Otterspeer had eerder zaterdag de 500 meter in de B-groep gewonnen. De sprinter van Reggeborgh was met 35,25 verreweg de snelste. Een week eerder was Otterspeer in de A-groep met 35,03 nog net naast het podium geëindigd.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
8 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
10 uur geleden