Sprinter N'tab pakt brons bij laatste 500 meter in Polen
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab is bij de wereldbeker in het Poolse Tomaszów Mazowiecki als derde geëindigd op de 500 meter. Hij was met 34,79 de beste Nederlander. De zege in de laatste wereldbekerwedstrijd ging naar de Japanner Yuma Murakami voor de Amerikaan Jordan Stolz.
Merijn Scheperkamp kwam in de rit tegen de razendsnel gestarte Takuya Morimoto tot 34,85 en bleef de Japanner ook voor. Zijn tijd was uiteindelijk goed voor de vijfde plaats. Stolz was daarna met 34,73 sneller dan beide Nederlanders en versloeg in een rechtstreeks duel ook de Canadees Laurent Dubreuil. Murakami was met 34,69 nog net iets rapper.
De Japanner moest ondanks de zege de winst in de wereldbeker laten aan Dubreuil. Die pakte met 314 punten de eindzege ondanks zijn zesde plaats in Polen.
Otterspeer
Janno Botman kwam tot een tijd van 35,13. Dat was goed voor de twaalfde plaats. Stefan Westenbroek reed 35,44 en werd daarmee achttiende.
Hein Otterspeer had eerder zaterdag de 500 meter in de B-groep gewonnen. De sprinter van Reggeborgh was met 35,25 verreweg de snelste. Een week eerder was Otterspeer in de A-groep met 35,03 nog net naast het podium geëindigd.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft de week voor de EK atletiek in Birmingham nog behoorlijk in de stress gezeten. De winnares van het goud op de 100 meter horden kreeg last van haar achillespees en twijfelde of ze wel zou kunnen meedoen.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Elvis Afrifa heeft op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille gewonnen op de 100 meter. De 28-jarige sprinter liep naar de vierde plaats in de finale van het koningsnummer. Hij klokte 10,22, ruim boven zijn persoonlijk record van 10.06. De titel ging naar de Brit Romell Glave in 10,09.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft op de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham het goud veroverd op de 100 meter horden. De fotofinish wees uit dat de 31-jarige Nederlandse atlete exact één duizendste van een seconde sneller was dan de Poolse Pia Skrzyszowska. Beide atletes kregen de tijd van 12,67 seconden achter hun naam.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jonas Phijffers is er op de EK atletiek in Birmingham in geslaagd zich in de finale van de 400 meter te lopen. De 23-jarige atleet uit Hellendoorn won in het Alexander Stadium zijn halve finale in een persoonlijk record van 44,63 seconden. De Nederlander liep in de laatste meters zelfs nog de Britse tweevoudig Europees kampioen Matthew Hudson-Smith voorbij. De finale is woensdag.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Elvis Afrifa heeft zich geplaatst voor de finale van de 100 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 28-jarige sprinter kwam in zijn heat van de halve finales als tweede over de finish in een tijd van 10,25 seconden. Die klassering betekende een directe doorgang naar de eindstrijd van het koningsnummer later dinsdagavond (22.47 uur Nederlandse tijd). De Italiaanse titelverdediger Marcell Jacobs was wel duidelijk sneller met 10,08.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser kan zich opmaken voor haar vierde finale op de 100 meter horden op een EK atletiek. De 31-jarige atlete snelde op de Europese titelstrijd in Birmingham overtuigend naar de winst in haar halve finale in een tijd van 12,69 seconden. De finale is later dinsdag (22.30 uur).
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster is er op de EK atletiek in Birmingham niet in geslaagd een medaille te veroveren op de 5000 meter. De 34-jarige Nederlandse kwam aan de start als de atlete met de beste tijd van dit seizoen in Europa, maar ze verkeek zich in de finale op de concurrentie. Ze eindigde als zesde in 15.41,51, slechts één plek voor de verrassend goed presterende Amina Maatoug, die zevende werd in 15.44,03.
6 uur geleden