Sprinter Nizzolo niet meer van start in Giro d'Italia
SANTENA (ANP) - De Italiaanse wielrenner Giacomo Nizzolo heeft de Ronde van Italië verlaten. Zijn ploeg Israel-Premier Tech meldt dat de sprinter zich in de tweede week van de Giro "niet 100 procent" voelde en zijn normale niveau niet wist te halen. Vrijdag sprintte Nizzolo in de dertiende etappe naar de achtste plaats. Dat was zijn derde top 10-notering na een eerdere derde en vijfde plaats in de rituitslag.
"In overleg met Giacomo is besloten hem uit koers te halen om te onderzoeken of er sprake is van onderliggende problemen en te herstellen met het oog op de tweede helft van het seizoen", meldt de Israëlische WorldTour-ploeg.
"Ik ben teleurgesteld dat ik de Giro moet verlaten. Het is een van mijn favoriete koersen en ik was er zeer gemotiveerd aan begonnen", zegt de 33-jarige Nizzolo, die vorig jaar nog een rit won en eerder twee keer de puntentrui mee naar huis nam. "In de tweede week merkte ik dat ik niet de goede benen had. Ik hoop dat het team nog een mooi resultaat behaalt."
Meer uit Sport
SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
32 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
34 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.
1 uur geledenMANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.
3 uur geledenSIENA (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Strade Bianche gewonnen. In de straten van Siena was ze de sterkste van een groep van acht vrouwen die samen de voet van de steile Via Santa Catarina haalde. Het is de eerste keer dat de renster van FDJ-Suez de Italiaanse voorjaarsklassieker wint. De tweede plaats was voor Kasia Niewiadoma uit Polen, voor de Duitse Franziska Koch.
3 uur geleden