Sprinter Martina ontbreekt in estafetteploeg voor WK atletiek
ARNHEM (ANP) - Churandy Martina ontbreekt in de estafetteploeg op de 4x100 meter die volgende maand meedoet aan de WK atletiek in Eugene. De 37-jarige sprinter, Nederlands recordhouder en vijf keer deelnemer aan de Olympische Spelen, behoort niet tot het gezelschap dat is uitverkoren voor de mondiale titelstrijd van 15 tot en met 24 juli in de Verenigde Staten.
Martina kondigde bij aanvang van het zomerseizoen aan dat hij zijn carrière voorlopig nog niet wil beëindigen en hij zinspeelde zelfs op deelname aan de Spelen van 2024 in Parijs. Hij wilde graag ook van toegevoegde waarde zijn voor de estafetteploeg, die op de 4x100 meter bij de wereldtop hoort. De technische staf passeert hem echter voor de WK. Joris van Gool, Raphael Bouju, Hensley Paulina, Elvis Afrifa, Taymir Burnet en Xavi Mo Ajok zijn opgenomen in de ploeg.
De vier atleten die vorige zomer stuntten op de Olympische Spelen met een zilveren medaille op de 4x400 meter estafette, zijn ook geselecteerd voor de WK atletiek. Liemarvin Bonevacia, Tony van Diepen, Ramsey Angela en Terrence Agard maken deel uit van de ploeg die op jacht gaat naar nieuw succes. Jochem Dobber, die vorig jaar op de Spelen in Tokio in de series liep en daardoor ook een medaille kreeg, ontbreekt in de WK-ploeg.
Femke Bol en Lieke Klaver zijn de kopvrouwen van de ploeg voor de 4x400 meter, waarin geen plek is voor Lisanne de Witte. Marije van Hunenstijn, de zussen Naomi en Zoë Sedney en routinier Jamile Samuel vormen de kern van de ploeg op de 4x100 meter. Dafne Schippers maakt geen deel uit van het estafetteteam. De tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter gaf al te kennen dat ze niet meedoet aan de WK.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden