Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinter Martina nog niet zeker van zesde Spelen

Sprinter Martina nog niet zeker van zesde Spelen

NASSAU (ANP) - Churandy Martina is nog niet zeker van zijn zesde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige sprinter wist zich bij de WK estafette op de Bahama's niet te plaatsen voor het toernooi in Parijs met de ploeg op de 4x100 meter.

Martina liep op de Bahama's wel zaterdag mee in de series, toen het Nederlandse kwartet als vijfde finishte in zijn serie en daarmee geen olympisch ticket verdiende. Alleen de eerste twee van de heats plaatsten zich voor de Spelen in Parijs.

In de herkansing op zondag (plaatselijke tijd) ontbrak Martina in de ploeg en zag hij vanaf de kant dat het misging bij de derde wissel. Hensley Paulina slaagde er niet in om Onyema Adigida op tijd het stokje over te geven. Het leidde tot diskwalificatie.

Startbewijs

Veertien landen verzekerden zich op de WK estafette van een startbewijs voor Parijs. De laatste twee tickets gaan naar de ploegen met de beste seizoenstijden. De Nederlandse mannen op de 4x100 meter maken via deze weg nog wel een kans.

De vrouwen van de 4x100 meter plaatsten zich op de Bahama's wel voor Parijs door hun tweede plaats in de series van zaterdag. In de finale op zondag eindigden N'ketia Seedo, Marije van Hunenstijn, Minke Bisschops en Tasa Jiya als zesde in een tijd van 43.07. Het Amerikaanse kwartet won in 41,85.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp via Arnaldi naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

1 uur geleden
Eenkhoorn mee met kopman Evenepoel in Tourploeg Soudal Quick-Step

LILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.

2 uur geleden
Feyenoord eert 'onverzettelijke' clublegende Israël

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord eert de overleden clublegende Rinus Israël met foto's en video's op zijn sociale kanalen. De club noemt hem "de onverzettelijke verdediger" die met Feyenoord diverse grote prijzen won en aanvoerder was van het succeselftal dat in 1970 de Europacup I en de wereldbeker veroverde.

2 uur geleden
Tennisster Pegula verrassend uitgeschakeld op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Jessica Pegula is verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde op Wimbledon. De als derde geplaatste Amerikaanse ging met 2-6 3-6 onderuit tegen de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de mondiale nummer 116.

3 uur geleden
Lamens viert debuut op Wimbledon met zege in eerste ronde

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft haar debuut op Wimbledon opgeluisterd met een zege in de eerste ronde. De nummer 1 van Nederland was met 6-1 6-1 veel te sterk voor de Amerikaanse qualifier Iva Jovic.

3 uur geleden
Van der Poel grote troef van Alpecin-Deceuninck in Tour

LILLE (ANP) - Mathieu van der Poel is een van de speerpunten van de Belgische ploeg Alpecin-Deceuninck in de komende Tour de France. De 30-jarige Van der Poel rijdt zijn vijfde opeenvolgende Tour. In 2021 won hij de rit met aankomst op de steile Mûr-de-Bretagne en droeg vervolgens zes dagen de gele trui,

3 uur geleden
Amerikaan Jorgenson vier jaar langer bij Visma - Lease a Bike

LILLE (ANP) - De Amerikaanse wielrenner Matteo Jorgenson heeft aan de vooravond van de Tour de France zijn contract bij de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Jorgenson blijft tot ten minste 2029, meldt de ploeg in een persbericht.

5 uur geleden