Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinter Martina gaat nog een jaartje door

Sprinter Martina gaat nog een jaartje door

TOKIO (ANP) - Churandy Martina plakt nog een jaartje vast aan zijn lange atletiekcarrière. De 37-jarige sprinter van Curaçao zei dat na de series van de 4x100 meter estafette, waarin de Nederlandse ploeg door zijn toedoen werd uitgeschakeld. Slotloper Martina vertrok te vroeg en ontving het stokje niet meer van derde loper Chris Garia.

"Als ik nog een of twee sponsors weet te vinden, ga ik door. Dit is een teleurstellende manier om afscheid te nemen. Ik wil het graag nog een keer beter doen en dat moet dan gebeuren op de WK van 2022 in Eugene (Verenigde Staten)", aldus Martina.

De sprinter deed mee aan vijf Olympische Spelen en stond zes keer in een finale, waarvan er één een diskwalificatie opleverde. Dat was in 2008 in Peking in de finale van de 200 meter, toen hij achter Usain Bolt zilver won en die medaille moest inleveren. Hij bezit de Nederlandse records op de 100 meter met 9,91 en 200 meter met 19,81.

Mooie ervaring

Het waren rare Spelen in Tokio, maar Martina was toch blij dat hij erbij was, ondanks dat hij niet met een finaleplek afscheid kon nemen. "Je hoopt dat je het goed doet en ik doe altijd mijn best. Het maakt niet uit voor mij of het een kleine wedstrijd is of een grote zoals de Olympische Spelen. Het is jammer dat het zo afloopt, maar ik vond Tokio toch een mooie ervaring. Ik ben blij voor de sporters dat de Spelen zijn doorgegaan."

Martina, die ook lacht achter een mondkapje, had de sporters zien genieten. "Het was mooi om te zien dat iedereen hier toch kon presteren. Ook al moesten we elke dag een coronatest doen en wachten tot de avond of die goed was. Er was altijd wel die angst dat je in quarantaine moest."

Respect

Joris van Gool, de startloper in het estafetteteam, nam Martina niks kwalijk. "Als je ziet hoe waanzinnig hard er wordt gelopen hier en welke teams meedoen, dan moet je 101 procent zijn. Soms is 101 procent kneiterhard, een finaleplaats of een Nederlands record, soms is 101 procent helaas dit. We weten dat we niet de snelsten zijn en dat we de winst uit de wissels moeten halen en dat vergt een beetje risico."

De Brabantse sprinter toonde diep respect voor Martina. "Ik was 6 jaar oud toen hij voor het eerst op de Spelen stond (Athene in 2004) en nu staan we samen hier, dat zegt denk ik genoeg over hoe bijzonder het is dat hij hier is. Het is jammer dat we hem niet het laatste, mooie toetje hebben kunnen geven, maar ik hoorde hem net al zeggen dat hij nog doorgaat tot de WK van Eugene."

Meer uit Sport

Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

8 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

8 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

9 uur geleden
Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

11 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

13 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

14 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

16 uur geleden