Sprinter Martina gaat nog een jaartje door
TOKIO (ANP) - Churandy Martina plakt nog een jaartje vast aan zijn lange atletiekcarrière. De 37-jarige sprinter van Curaçao zei dat na de series van de 4x100 meter estafette, waarin de Nederlandse ploeg door zijn toedoen werd uitgeschakeld. Slotloper Martina vertrok te vroeg en ontving het stokje niet meer van derde loper Chris Garia.
"Als ik nog een of twee sponsors weet te vinden, ga ik door. Dit is een teleurstellende manier om afscheid te nemen. Ik wil het graag nog een keer beter doen en dat moet dan gebeuren op de WK van 2022 in Eugene (Verenigde Staten)", aldus Martina.
De sprinter deed mee aan vijf Olympische Spelen en stond zes keer in een finale, waarvan er één een diskwalificatie opleverde. Dat was in 2008 in Peking in de finale van de 200 meter, toen hij achter Usain Bolt zilver won en die medaille moest inleveren. Hij bezit de Nederlandse records op de 100 meter met 9,91 en 200 meter met 19,81.
Mooie ervaring
Het waren rare Spelen in Tokio, maar Martina was toch blij dat hij erbij was, ondanks dat hij niet met een finaleplek afscheid kon nemen. "Je hoopt dat je het goed doet en ik doe altijd mijn best. Het maakt niet uit voor mij of het een kleine wedstrijd is of een grote zoals de Olympische Spelen. Het is jammer dat het zo afloopt, maar ik vond Tokio toch een mooie ervaring. Ik ben blij voor de sporters dat de Spelen zijn doorgegaan."
Martina, die ook lacht achter een mondkapje, had de sporters zien genieten. "Het was mooi om te zien dat iedereen hier toch kon presteren. Ook al moesten we elke dag een coronatest doen en wachten tot de avond of die goed was. Er was altijd wel die angst dat je in quarantaine moest."
Respect
Joris van Gool, de startloper in het estafetteteam, nam Martina niks kwalijk. "Als je ziet hoe waanzinnig hard er wordt gelopen hier en welke teams meedoen, dan moet je 101 procent zijn. Soms is 101 procent kneiterhard, een finaleplaats of een Nederlands record, soms is 101 procent helaas dit. We weten dat we niet de snelsten zijn en dat we de winst uit de wissels moeten halen en dat vergt een beetje risico."
De Brabantse sprinter toonde diep respect voor Martina. "Ik was 6 jaar oud toen hij voor het eerst op de Spelen stond (Athene in 2004) en nu staan we samen hier, dat zegt denk ik genoeg over hoe bijzonder het is dat hij hier is. Het is jammer dat we hem niet het laatste, mooie toetje hebben kunnen geven, maar ik hoorde hem net al zeggen dat hij nog doorgaat tot de WK van Eugene."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
1 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
1 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
9 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
11 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
11 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
14 uur geleden