Sprinter Jakobsen werkt toe naar Giro en Tour de France
CALPE (ANP) - Fabio Jakobsen gaat komend jaar zowel in de Giro d'Italia als de Tour de France op jacht naar etappezeges. De 27-jarige sprinter uit Heukelum meldde dat op de dag dat zijn nieuwe ploeg dsm-firmenich-PostNL in het Spaanse Calpe de plannen voor het komende wielerjaar presenteerde.
Het wordt voor het eerst dat Jakobsen twee grote rondes in één jaar rijdt. "Waarom niet?" vroeg hij zich in een videocall vanuit Spanje af. "Het maakt je alleen maar sterker. Daarbij zit ik in de bloei van mijn leven."
Hij heeft inmiddels uitgebreid kennisgemaakt met zijn nieuwe omgeving, nieuw materiaal en nieuwe ploeggenoten. Zes jaar lang was hij een van de toonaangevende renners bij de door Patrick Lefevere geleide ploeg die het afgelopen seizoen Soudal Quick-Step heette. "Het maakt me niet nerveus, maar je instinct staat wel continu aan. Het gaat tot nu toe goed. Het is een goede groep. We hebben een speciale sprintgroep van een man of acht die zich focussen op dat onderdeel van het wielrennen."
Sprinttreinen
Het zijn de renners die Jakobsen in de Giro en Tour aan ritzeges moeten gaan helpen. Met Roy Curvers als een ervaren coach wordt gewerkt aan de zogenoemde sprinttreinen. "Ik heb het geluk gehad de afgelopen jaren te hebben gewerkt met de beste mentoren die ik me kon voorstellen. Met Tom Steels als ploegleider en bijvoorbeeld Maximiliano Richeze en Michael Mørkøv als ploeggenoten. Ik heb geleerd hoe het is de afmaker te zijn. Dat wil ik nu bij deze ploeg in de praktijk brengen."
Zijn seizoen begint in de Ronde van Oman, met erna de UAE Tour en Parijs-Nice. Na de Classic Brugge-De Panne werkt Jakobsen in de Ronde van Turkije naar de Giro toe. Tussen Giro en Tour staat de Ronde van België voor hem gepland.
Nieuw materiaal
Een nieuwe ploeg betekent ook nieuw materiaal: andere fiets, andere schoenen bijvoorbeeld. "Het zijn grote veranderingen, waar een wielrenner niet per se van houdt. En het gaat ook niet vanzelf. Maar we zitten nu in de fase van de 'finetuning'. Het gaat goed."
In de Tour verloor hij afgelopen jaar het zicht op een etappezege na een val in de vierde rit. Na de elfde etappe hield hij het voor gezien. "Mijn eerste doel is daarom op de fiets te blijven zitten. Ik verwacht dit jaar niet meteen resultaten, maar tegen de tijd dat de Giro begint moeten we op elkaar ingespeeld zijn. Je leert elkaar pas echt kennen in wedstrijden."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
9 minuten geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
30 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
1 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
5 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
19 uur geleden