Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinter Jakobsen werkt toe naar Giro en Tour de France

Sprinter Jakobsen werkt toe naar Giro en Tour de France

CALPE (ANP) - Fabio Jakobsen gaat komend jaar zowel in de Giro d'Italia als de Tour de France op jacht naar etappezeges. De 27-jarige sprinter uit Heukelum meldde dat op de dag dat zijn nieuwe ploeg dsm-firmenich-PostNL in het Spaanse Calpe de plannen voor het komende wielerjaar presenteerde.

Het wordt voor het eerst dat Jakobsen twee grote rondes in één jaar rijdt. "Waarom niet?" vroeg hij zich in een videocall vanuit Spanje af. "Het maakt je alleen maar sterker. Daarbij zit ik in de bloei van mijn leven."

Hij heeft inmiddels uitgebreid kennisgemaakt met zijn nieuwe omgeving, nieuw materiaal en nieuwe ploeggenoten. Zes jaar lang was hij een van de toonaangevende renners bij de door Patrick Lefevere geleide ploeg die het afgelopen seizoen Soudal Quick-Step heette. "Het maakt me niet nerveus, maar je instinct staat wel continu aan. Het gaat tot nu toe goed. Het is een goede groep. We hebben een speciale sprintgroep van een man of acht die zich focussen op dat onderdeel van het wielrennen."

Sprinttreinen

Het zijn de renners die Jakobsen in de Giro en Tour aan ritzeges moeten gaan helpen. Met Roy Curvers als een ervaren coach wordt gewerkt aan de zogenoemde sprinttreinen. "Ik heb het geluk gehad de afgelopen jaren te hebben gewerkt met de beste mentoren die ik me kon voorstellen. Met Tom Steels als ploegleider en bijvoorbeeld Maximiliano Richeze en Michael Mørkøv als ploeggenoten. Ik heb geleerd hoe het is de afmaker te zijn. Dat wil ik nu bij deze ploeg in de praktijk brengen."

Zijn seizoen begint in de Ronde van Oman, met erna de UAE Tour en Parijs-Nice. Na de Classic Brugge-De Panne werkt Jakobsen in de Ronde van Turkije naar de Giro toe. Tussen Giro en Tour staat de Ronde van België voor hem gepland.

Nieuw materiaal

Een nieuwe ploeg betekent ook nieuw materiaal: andere fiets, andere schoenen bijvoorbeeld. "Het zijn grote veranderingen, waar een wielrenner niet per se van houdt. En het gaat ook niet vanzelf. Maar we zitten nu in de fase van de 'finetuning'. Het gaat goed."

In de Tour verloor hij afgelopen jaar het zicht op een etappezege na een val in de vierde rit. Na de elfde etappe hield hij het voor gezien. "Mijn eerste doel is daarom op de fiets te blijven zitten. Ik verwacht dit jaar niet meteen resultaten, maar tegen de tijd dat de Giro begint moeten we op elkaar ingespeeld zijn. Je leert elkaar pas echt kennen in wedstrijden."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

3 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

5 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

5 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

8 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden