Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinter Jakobsen stapt af in Tour de France

Sprinter Jakobsen stapt af in Tour de France

VILLENEUVE-SUR-LOT (ANP) - Sprinter Fabio Jakobsen heeft de Tour de France in de twaalfde etappe verlaten. De renner van dsm-firmenich PostNL raakte vroeg in de rit achterop en had ook geen ploeggenoten meer bij zich. Jakobsen sprintte deze Tour twee keer naar een top 10-notering, maar kwam nooit in de buurt van een ritzege.

In de eerste twee etappes kwam Jakobsen al ver achter de winnaar binnen, net als woensdag toen hij 48 minuten na ritwinnaar Jonas Vingegaard als laatste de streep passeerde. De uit Heukelum afkomstige renner stond ook laatste in het klassement.

In een persbericht ging ploegleider Matt Winston dieper in op de opgave. "We kenden een veelbelovende start waarin iedereen uit zowel de sprint- als de klimgroep zich volledig gaf en we altijd hebben meegespeeld in de jacht op ritzeges. In de eerste snelle sprintaankomsten kon je zien dat onze sprinttrein erg sterk was, ze bouwden samen meer vertrouwen op en de zaken bewogen zich in de juiste richting", keek Winston terug. Zijn ploeg won met de Fransman Romain Bardet de eerste etappe.

Zwak

"De afgelopen paar dagen zijn zwaar geweest voor Fabio, maar hij gaf alles en knokte door. Vandaag begon hij zich zwak te voelen, iets wat er wel enigszins zat aan te komen. We nemen de positieve punten uit de sprint mee en met de andere jongens zetten we in op meer topresultaten, terwijl Fabio naar huis gaat om te herstellen en zich te resetten richting de komende doelen", aldus Winston.

Jakobsen (27) won bij zijn debuut in de Tour de France in 2022 een rit. Vorig jaar, toen nog in dienst van Soudal Quick-Step, ging hij na elf etappes niet meer van start nadat hij dagen last had gehad van een val in de vierde etappe.

Meer uit Sport

Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

1 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

5 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

11 uur geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

21 uur geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

23 uur geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

23 uur geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

1 dag geleden