Sprinter Jakobsen definitief niet in Tour de France
DEVENTER (ANP) - Sprinter Fabio Jakobsen en zijn Duitse ploeggenoot John Degenkolb starten definitief niet in de Tour de France volgende maand. Hun ploeg Team Picnic PostNL meldt dat beide wielrenners nog herstellen van blessures en niet op tijd fit zijn voor de start in Lille op 5 juli.
Jakobsen werd begin april geopereerd aan een beknelling in de liesslagader in beide benen. Zijn revalidatie verloopt volgens het team voorspoedig. De 28-jarige sprinter rijdt inmiddels weer rustig buiten.
Degenkolb kwam begin april hard ten val tijdens de Ronde van Vlaanderen, waarbij hij zijn sleutelbeen, elleboog en pols brak. Na verder onderzoek bleek dat de verwondingen ernstiger waren dan aanvankelijk gedacht. De 36-jarige Duitser is succesvol geopereerd, maar het herstel verloopt trager dan was verwacht.
'Operatie was succesvol'
"Fabio heeft een succesvolle operatie achter de rug en hij revalideert tot nu toe goed", aldus teamarts Camiel Aldershof. "Na de noodzakelijke rustperiode kon hij starten met korte indoorsessies op lage intensiteit, en dat hebben we langzaam opgebouwd. De afgelopen periode kon hij weer af en toe buiten rijden, wat positief is, maar nog niet op het niveau dat nodig is voor een grote ronde van drie weken."
Hoofdcoach Rudi Kemna meldt dat Jakobsen en Degenkolb aanvankelijk op de longlist voor de Tour stonden, maar dat die ronde te vroeg komt. "De prioriteit ligt bij het volledig herstellen en een goede trainingsperiode, zodat ze in de tweede seizoenshelft weer op hoog niveau kunnen koersen."
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden