
Sprinter Jakobsen definitief niet in Tour de France
DEVENTER (ANP) - Sprinter Fabio Jakobsen en zijn Duitse ploeggenoot John Degenkolb starten definitief niet in de Tour de France volgende maand. Hun ploeg Team Picnic PostNL meldt dat beide wielrenners nog herstellen van blessures en niet op tijd fit zijn voor de start in Lille op 5 juli.
Jakobsen werd begin april geopereerd aan een beknelling in de liesslagader in beide benen. Zijn revalidatie verloopt volgens het team voorspoedig. De 28-jarige sprinter rijdt inmiddels weer rustig buiten.
Degenkolb kwam begin april hard ten val tijdens de Ronde van Vlaanderen, waarbij hij zijn sleutelbeen, elleboog en pols brak. Na verder onderzoek bleek dat de verwondingen ernstiger waren dan aanvankelijk gedacht. De 36-jarige Duitser is succesvol geopereerd, maar het herstel verloopt trager dan was verwacht.
'Operatie was succesvol'
"Fabio heeft een succesvolle operatie achter de rug en hij revalideert tot nu toe goed", aldus teamarts Camiel Aldershof. "Na de noodzakelijke rustperiode kon hij starten met korte indoorsessies op lage intensiteit, en dat hebben we langzaam opgebouwd. De afgelopen periode kon hij weer af en toe buiten rijden, wat positief is, maar nog niet op het niveau dat nodig is voor een grote ronde van drie weken."
Hoofdcoach Rudi Kemna meldt dat Jakobsen en Degenkolb aanvankelijk op de longlist voor de Tour stonden, maar dat die ronde te vroeg komt. "De prioriteit ligt bij het volledig herstellen en een goede trainingsperiode, zodat ze in de tweede seizoenshelft weer op hoog niveau kunnen koersen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Jannik Sinner keek kort na zijn zege op Novak Djokovic al uit naar de finale op Roland Garros waarin hij zondag Carlos Alcaraz treft. "Het wordt moeilijk. Op basis van het verleden sta ik er niet zo goed voor", vertelde de Italiaanse tennisser, die in de onderlinge confrontaties met de Spaanse titelverdediger met 7-4 achter staat. "Ik moet zorgen dat ik er klaar voor ben."
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld versloeg in zijn halve finale de Serviër Novak Djokovic in drie sets. De setstanden waren 6-4 7-5 en 7-6 (3).
2 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De KLM Open heeft te lijden onder de slechte weersomstandigheden. Na een moeizaam verlopen eerste dag kon vrijdag de tweede ronde niet worden uitgespeeld. Hevige wind maakte golfen vanaf de namiddag lange tijd onmogelijk. Pas zaterdagochtend zal blijken wie de cut haalt op The International in Badhoevedorp.
4 uur geledenROME (ANP) - Jorinde van Klinken heeft met haar laatste worp bij het discuswerpen een bronzen medaille gepakt bij de Diamond League-wedstrijd van Rome. De 25-jarige Drentse had na haar eerste worp drie ongeldige pogingen, maar verzekerde zich met een laatste worp van 65,77 meter alsnog van een plak. Van Klinken eindigde dit jaar al als vierde in Xiamen en pakte in Shanghai begin mei een zilveren medaille.
4 uur geledenLEOGANG (ANP) - Puck Pieterse heeft ook bij haar tweede mountainbikewedstrijd van dit jaar de shortrace gewonnen. Dat deed de wereldkampioene over de langere afstand in het Oostenrijkse Leogang. Twee weken geleden was ze in het Tsjechische Nove Mesto ook al de beste in de korte wedstrijd, maar verhinderde een lekke band een goede klassering in de hoofdrace waarin ze slechts als dertiende eindigde.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Russische atlete Ekaterina Goelijev-Poistogova moet vrijwel zeker haar op de Olympische Spelen van Londen behaalde zilveren medaille op de 800 meter inleveren. Het sporttribunaal CAS heeft haar beroep tegen een schorsing van vier jaar wegens doping afgewezen, meldt de Athletics Integrity Unit (AIU).
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft als eerste tennisser de finale van Roland Garros bereikt. De 22-jarige titelverdediger zag zijn tegenstander Lorenzo Musetti uit Italië in de vierde set opgeven. De Spanjaard leidde met 4-6 7-6 (3) 6-0 2-0.
8 uur geleden