Sprinter Jacobs klopt op WK titelverdediger Coleman op 60 meter
BELGRADO (ANP) - De Italiaanse atleet Lamont Marcell Jacobs heeft bij de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado goud gepakt op de 60 meter. De regerend olympisch kampioen op de 100 meter klopte titelverdediger Christian Coleman uit de Verenigde Staten met miniem verschil. Het brons was voor een andere Amerikaan, Marvin Bracy.
Jacobs kwam tot 6,41 seconden en was in duizendsten van een seconde net sneller dan Coleman. De Amerikaanse sprinter had een betere start, maar werd op de lijn geklopt.
Coleman ontbrak afgelopen zomer op de Olympische Spelen van Tokio op de 100 meter. De regerend wereldkampioen op dit nummer had aanvankelijk een schorsing van twee jaar gekregen voor het missen van drie dopingcontroles binnen een jaar. Het internationaal sporttribunaal CAS toonde enige clementie en bracht de schorsing terug naar achttien maanden, maar desondanks ontbrak Coleman in Tokio.
Kogelstoten
Ryan Crouser werd verrassend verslagen bij het kogelstoten. De Amerikaanse olympisch kampioen, al twee seizoen ongeslagen, moest de wereldtitel laten aan de Braziliaan Darlan Romani. Die stootte met 22,53 meter 9 centimeter verder dan Crouser.
Ook olympisch kampioene Katie Nageotte uit de VS leed bij het polsstokhoogspringen een nederlaag. Haar landgenote Sandi Morris prolongeerde haar wereldtitel indoor met 4,80 meter. Nageotte kwam tot 4,75 meter, goed voor zilver.
Zevenkamp
De Canadees Damian Warner veroverde zijn eerste wereldtitel op de zevenkamp. De olympisch kampioen van Tokio op de tienkamp passeerde met een sterke afsluitende 1000 meter de Zwitser Simon Ehammer in het klassement. Warner eindigde op 6489 punten, Ehammer kwam uit op 6363 punten.
Jereem Richards was de beste op de 400 meter. De atleet uit Trinidad en Tobago won in 45,00 seconden. De Spanjaard Mariano García won goud op de 800 meter in 1.46,20. De Ethiopische Gudaf Tsegay pakte de wereldtitel op de 1500 meter met 3.57,19.
Meer uit Sport
ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
43 minuten geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
2 dagen geleden