Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinter Jacobs klopt op WK titelverdediger Coleman op 60 meter

Sprinter Jacobs klopt op WK titelverdediger Coleman op 60 meter

BELGRADO (ANP) - De Italiaanse atleet Lamont Marcell Jacobs heeft bij de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado goud gepakt op de 60 meter. De regerend olympisch kampioen op de 100 meter klopte titelverdediger Christian Coleman uit de Verenigde Staten met miniem verschil. Het brons was voor een andere Amerikaan, Marvin Bracy.

Jacobs kwam tot 6,41 seconden en was in duizendsten van een seconde net sneller dan Coleman. De Amerikaanse sprinter had een betere start, maar werd op de lijn geklopt.

Coleman ontbrak afgelopen zomer op de Olympische Spelen van Tokio op de 100 meter. De regerend wereldkampioen op dit nummer had aanvankelijk een schorsing van twee jaar gekregen voor het missen van drie dopingcontroles binnen een jaar. Het internationaal sporttribunaal CAS toonde enige clementie en bracht de schorsing terug naar achttien maanden, maar desondanks ontbrak Coleman in Tokio.

Kogelstoten

Ryan Crouser werd verrassend verslagen bij het kogelstoten. De Amerikaanse olympisch kampioen, al twee seizoen ongeslagen, moest de wereldtitel laten aan de Braziliaan Darlan Romani. Die stootte met 22,53 meter 9 centimeter verder dan Crouser.

Ook olympisch kampioene Katie Nageotte uit de VS leed bij het polsstokhoogspringen een nederlaag. Haar landgenote Sandi Morris prolongeerde haar wereldtitel indoor met 4,80 meter. Nageotte kwam tot 4,75 meter, goed voor zilver.

Zevenkamp

De Canadees Damian Warner veroverde zijn eerste wereldtitel op de zevenkamp. De olympisch kampioen van Tokio op de tienkamp passeerde met een sterke afsluitende 1000 meter de Zwitser Simon Ehammer in het klassement. Warner eindigde op 6489 punten, Ehammer kwam uit op 6363 punten.

Jereem Richards was de beste op de 400 meter. De atleet uit Trinidad en Tobago won in 45,00 seconden. De Spanjaard Mariano García won goud op de 800 meter in 1.46,20. De Ethiopische Gudaf Tsegay pakte de wereldtitel op de 1500 meter met 3.57,19.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

6 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

7 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

7 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

8 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

9 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

9 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

10 uur geleden