Sprinter Jacobs klopt op WK titelverdediger Coleman op 60 meter
BELGRADO (ANP) - De Italiaanse atleet Lamont Marcell Jacobs heeft bij de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado goud gepakt op de 60 meter. De regerend olympisch kampioen op de 100 meter klopte titelverdediger Christian Coleman uit de Verenigde Staten met miniem verschil. Het brons was voor een andere Amerikaan, Marvin Bracy.
Jacobs kwam tot 6,41 seconden en was in duizendsten van een seconde net sneller dan Coleman. De Amerikaanse sprinter had een betere start, maar werd op de lijn geklopt.
Coleman ontbrak afgelopen zomer op de Olympische Spelen van Tokio op de 100 meter. De regerend wereldkampioen op dit nummer had aanvankelijk een schorsing van twee jaar gekregen voor het missen van drie dopingcontroles binnen een jaar. Het internationaal sporttribunaal CAS toonde enige clementie en bracht de schorsing terug naar achttien maanden, maar desondanks ontbrak Coleman in Tokio.
Kogelstoten
Ryan Crouser werd verrassend verslagen bij het kogelstoten. De Amerikaanse olympisch kampioen, al twee seizoen ongeslagen, moest de wereldtitel laten aan de Braziliaan Darlan Romani. Die stootte met 22,53 meter 9 centimeter verder dan Crouser.
Ook olympisch kampioene Katie Nageotte uit de VS leed bij het polsstokhoogspringen een nederlaag. Haar landgenote Sandi Morris prolongeerde haar wereldtitel indoor met 4,80 meter. Nageotte kwam tot 4,75 meter, goed voor zilver.
Zevenkamp
De Canadees Damian Warner veroverde zijn eerste wereldtitel op de zevenkamp. De olympisch kampioen van Tokio op de tienkamp passeerde met een sterke afsluitende 1000 meter de Zwitser Simon Ehammer in het klassement. Warner eindigde op 6489 punten, Ehammer kwam uit op 6363 punten.
Jereem Richards was de beste op de 400 meter. De atleet uit Trinidad en Tobago won in 45,00 seconden. De Spanjaard Mariano García won goud op de 800 meter in 1.46,20. De Ethiopische Gudaf Tsegay pakte de wereldtitel op de 1500 meter met 3.57,19.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
15 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
20 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
22 uur geleden