Sprinter Groves wint rit in Tour na solo, Van den Broek tweede
PONTARLIER (ANP) - De Australiër Kaden Groves heeft zaterdag de twintigste en voorlaatste etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een heuvelrit door de Jura van Nantua naar Pontarlier. De sprinter van Alpecin-Deceuninck ging er ruim 16 kilometer voor de finish vanuit een kopgroep alleen vandoor en hield het vol tot de streep. De Nederlander Frank van den Broek finishte op een kleine minuut als tweede, diens landgenoot Pascal Eenkhoorn als derde.
Het betekende de derde ritzege voor het Belgische team waarvan eerder de Belg Jasper Philipsen en Mathieu van der Poel de eerste twee ritten wonnen. Beiden zijn al lang thuis: Philipsen na een val, Van der Poel door een longontsteking. De 26-jarige Groves won eerder al zeven etappes in de Vuelta en twee in de Giro d'Italia en debuteerde dit jaar in de Tour.
De Sloveen Tadej Pogacar bereikte de finish in het peloton op ruim zeven minuten van de ritwinnaar en behoudt de gele trui. De kopman van UAE Team Emirates moet alleen nog zondag de finish in Parijs bereiken om zijn vierde eindzege binnen te halen. Hij heeft een veilige marge van ruim vier minuten op zijn naaste belager, de Deen Jonas Vingegaard.
Erbarmelijke omstandigheden
Onder erbarmelijke omstandigheden viel het peloton vroeg in de rit volledig uit elkaar. Er waren aanvalspogingen van onder anderen de Belg Tim Wellens, de Amerikaan Matteo Jorgenson, Van den Broek en Eenkhoorn. Zij behoorden tot de dertien renners die een kopgroep vormden.
Met een voorsprong van ruim twee minuten bereikte het dertiental de voet van de Côte de Thésy, de zwaarste klim van de dag. De Fransman Jordan Jegat was de best geklasseerde renner in de kopgroep. Met nog 50 kilometer te gaan werd wel duidelijk dat de ritwinnaar tussen het dertiental reed. De Australiër Harry Sweeny besloot, terwijl het weer ging regenen, het alleen te proberen.
Laatste helling
Op de laatste helling, de Côte de Longeville, sloten negen renners aan bij Sweeny. Onder hen Eenkhoorn, Van den Broek en Groves.
De Spanjaard Iván Romeo en de Fransman Romain Grégoire gleden op de weer glad geworden wegen onderuit, anderen kwamen tot stilstand waarna er drie man vooraan overbleven. Groves besloot het alleen te proberen, terwijl Van den Broek en de Brit Jake Stewart elkaar aankeken. De Nederlander van Picnic PostNL deed nog een poging alleen naar de koploper te rijden, maar slaagde daar niet in.
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
13 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
17 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
1 dag geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
1 dag geleden