Sprinter Groenewegen voelde zich de snelste en is niet tevreden
TURIJN (ANP) - Dylan Groenewegen was niet tevreden met de vijfde plaats in de eerste massasprint in de Tour de France. De Nederlands kampioen van de ploeg Jayco AlUla had het gevoel dat hij "by far" de snelste was. "Het gaat erom dat je als eerste over de streep komt en dat was ik niet", zei hij na de hectische sprint die werd gewonnen door de Eritreeƫr Biniam Girmay.
Groenewegen zei dat hij ingesloten zat. Hij mopperde over de sprinter naast hem die geen rechte lijn reed. "Het gaat niet om Girmay. Ik heb geen idee wie het was, het ging allemaal zo snel", zei hij over de Belg Arnaud De Lie die naast hem reed en derde werd. "Het hinderde mij wel."
In vergelijking met een jaar geleden voelde de sprinter dat hij de snelste was. "Dat was ik vorig jaar niet, nu heb ik dat wel en dan ben ik met een vijfde plaats niet tevreden. Vorig jaar was ik af en toe tevreden. Ik zeg het ook eerlijk als ik niet de snelste ben en nu ben ik het wel en dan moet je winnen. Ik heb nooit echt gesprint. Ik word vijfde zonder iets te doen."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
17 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
26 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).
5 uur geleden