Sprinter Groenewegen voelde zich de snelste en is niet tevreden
TURIJN (ANP) - Dylan Groenewegen was niet tevreden met de vijfde plaats in de eerste massasprint in de Tour de France. De Nederlands kampioen van de ploeg Jayco AlUla had het gevoel dat hij "by far" de snelste was. "Het gaat erom dat je als eerste over de streep komt en dat was ik niet", zei hij na de hectische sprint die werd gewonnen door de Eritreeër Biniam Girmay.
Groenewegen zei dat hij ingesloten zat. Hij mopperde over de sprinter naast hem die geen rechte lijn reed. "Het gaat niet om Girmay. Ik heb geen idee wie het was, het ging allemaal zo snel", zei hij over de Belg Arnaud De Lie die naast hem reed en derde werd. "Het hinderde mij wel."
In vergelijking met een jaar geleden voelde de sprinter dat hij de snelste was. "Dat was ik vorig jaar niet, nu heb ik dat wel en dan ben ik met een vijfde plaats niet tevreden. Vorig jaar was ik af en toe tevreden. Ik zeg het ook eerlijk als ik niet de snelste ben en nu ben ik het wel en dan moet je winnen. Ik heb nooit echt gesprint. Ik word vijfde zonder iets te doen."
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
48 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
19 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geleden