Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinter Groenewegen verlaat wielerploeg Jumbo-Visma

Sprinter Groenewegen verlaat wielerploeg Jumbo-Visma

RIJSWIJK (ANP) - Sprinter Dylan Groenewegen heeft zijn contract bij de Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma laten ontbinden. De 28-jarige Amsterdammer, winnaar van vier etappes in de Tour de France, stapt over naar het Australische team BikeExchange. Groenewegen ondertekende een contract voor drie jaar bij de ploeg van onder anderen Simon Yates, Michael Matthews en Luka Mezgec.

"Team Jumbo-Visma is momenteel misschien wel de beste ploeg die er is", zegt de sprinter in een verklaring. "De enige reden dat ik wegga, is het sportieve perspectief. Ik zal de Nederlanders om me heen en de Nederlandse mentaliteit misschien wel gaan missen, maar deze kans was te mooi om te laten lopen."

Groenewegen werd vorig jaar voor negen maanden geschorst voor het veroorzaken van de zware crash van landgenoot Fabio Jakobsen in de Ronde van Polen. De sprinter van Jumbo-Visma keerde in mei in de Ronde van Italië terug in het peloton. Groenewegen boekte dit jaar drie ritzeges, in de rondes van Wallonië (twee) en Denemarken.

Sportieve ontwikkeling

De Amsterdammer reed zes jaar voor de Nederlandse ploeg uit de WorldTour. Groenewegen won in 2017 de slotrit van de Tour op de Champs-Élysées in Parijs, een jaar later boekte hij twee ritzeges in de Ronde van Frankrijk. Ook in 2019 zegevierde Groenewegen in een Touretappe. Vorig jaar en dit jaar ontbrak hij in de Tourploeg. Jumbo-Visma zette vooral in op het algemeen klassement en het winnen van de gele trui. De Sloveense kopman Primoz Roglic eindigde vorig jaar als tweede achter landgenoot Tadej Pogacar, dit jaar was dat de Deen Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma.

De klassementsambities van de ploeg zorgden ervoor dat Groenewegen als sprinter minder kansen en mogelijkheden kreeg. Het leidt nu tot een breuk. "We willen de sportieve ontwikkeling van Dylan, die de ploeg mee op de kaart heeft gezet met onder meer zijn sprintzege op de Champs-Élysées, niet belemmeren", zegt teammanager Richard Plugge. "Zijn wens om de grootste koersen te rijden is heel begrijpelijk. We hebben altijd een supergoede relatie met elkaar gehad. Daarom besloten wij mee te werken aan zijn vertrekwens. Hoe jammer ik het ook vind, want Dylan is een geweldige renner en een fijne man. Ik hoop van harte dat hij weer succesvol wordt op het hoogste podium."

Jumbo-Visma vangt het vertrek van Groenewegen intern op. De jonge sprinters Olav Kooij en David Dekker krijgen nu volgens sportief directeur Merijn Zeeman meer kansen. "En dat is alleen maar goed voor hun ontwikkeling."

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

2 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

3 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

3 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

4 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

5 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

5 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

10 uur geleden