Sprinter Groenewegen is goed ziek van tweede plaats in Tour
MOULINS (ANP) - Voor Dylan Groenewegen voelde de tweede plaats in de elfde etappe van de Tour de France als een nederlaag. "Ik ben hier echt goed ziek van", zei de Nederlandse sprinter van de ploeg Jayco-AlUla aan de finish in Moulins.
Groenewegen had zijn zinnen gezet op de ritzege. "Toen ik opstond was ik er heilig van overtuigd dat het zou lukken", zei de geboren Amsterdammer, die vijf ritzeges in de Ronde van Frankrijk op zijn naam heeft staan. Maar Groenewegen wacht in deze Tour nog op succes. Opnieuw moest hij zich gewonnen geven. Jasper Philipsen vierde alweer zijn vierde etappezege in deze Tour de France.
Groenewegen nam zo'n 200 meter voor de finish de leiding in de massasprint. Philipsen koos het achterwiel van de Nederlander en snelde hem met veel machtsvertoon voorbij. "Ik dacht echt dat ik die zege ging pakken", zei Groenewegen. "Maar hij kwam me ruimschoots voorbij. Ja, ik lanceerde hem eigenlijk een beetje. Maar dat is ook de kunst van sprinten. Philipsen heeft het weer heel goed gedaan."
"Ik kom steeds dichterbij", hield Groenewegen de moed er in. "Ik geef het niet op en ik blijf het tot Parijs proberen. Maar mijn geduld wordt zo wel erg op de proef gesteld."
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
6 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
1 dag geleden