Sprinter Girmay verlengt bij Intermarché-Wanty na succes in Tour
DOORNIK (ANP) - Wielrenner Biniam Girmay heeft zijn contract bij Intermarché-Wanty verlengd tot het einde van 2028. De 24-jarige sprinter uit Eritrea schreef tijdens de afgelopen Tour de France geschiedenis door als eerste Afrikaanse renner het puntenklassement te winnen. Hij won tevens drie etappes in Frankrijk.
"Intermarché-Wanty is als een familie voor mij", liet Girmay weten via de ploeg. "De resultaten die we tijdens deze Tour de France hebben behaald, bevestigen dat Intermarché-Wanty het perfecte team is om mijn doelen te bereiken, met een zeer ontwikkelde prestatiegerichte structuur maar tegelijkertijd ook een familiale sfeer."
"Intermarché-Wanty blijft mijn favoriete team, dus het is gewoon vanzelfsprekend om ons avontuur te verlengen. Ik ben ervan overtuigd dat we samen nog mooie dingen kunnen bereiken en ik kijk al uit naar de volgende doelen, te beginnen met de Olympische Spelen", aldus Girmay.
Naast zijn succes in de Tour schreef Girmay onder meer in 2022 Gent-Wevelgem en een etappe in de Giro d'Italia op zijn naam.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) kende vrijdag een goede laatste testdag in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen zette in de middag met zijn Red Bull de derde tijd neer. Eerder op de dag mocht zijn ploeggenoot Isack Hadjar (21) de wagen testen. Hij kwam tot de dertiende tijd van de dag. Charles Leclerc was met zijn Ferrari het snelst.
20 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot (34) heeft haar contract bij de Nederlandse ploeg Visma-Lease a Bike verlengd. De Française won vorig jaar de Tour de France Femmes in haar debuutjaar voor de ploeg. Ze tekende bij tot 2028.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor een record gezorgd. Biatleet Johannes Dale Skjevdal won het onderdeel 15 kilometer massastart en bezorgde zijn land daarmee de zeventiende gouden medaille.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.
3 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
8 uur geleden