Sprinter Ewan verlaat 'zoals gepland' de Giro
PARMA (ANP) - De Australiër Caleb Ewan verschijnt donderdag niet meer aan de start van de twaalfde etappe van de Ronde van Italië. Zijn ploeg Lotto-Soudal meldt dat de sprinter "zoals gepland" de Giro in de tweede week heeft verlaten.
"Met heel wat bergetappes in het vooruitzicht is in overleg met het team beslist dat Ewan huiswaarts keert. Na een korte rustperiode zal de sprinter toewerken naar zijn volgende grote doel van het seizoen, de Ronde van Frankrijk. Ook daar mikt Ewan op dagsucces in de sprintetappes", aldus Lotto-Soudal. Ewan had het lastig in de Giro, waarin hij vorig jaar nog twee ritten won. In deze editie finishte hij een keer als tweede achter de Fransman Arnaud Démare.
Ewan (27) kende een ongelukkig begin van de Giro met een val in de sprint van de door Mathieu van der Poel gewonnen eerste etappe. Dinsdag kwam hij meer dan een halfuur na ritwinnaar Biniam Girmay binnen. "Deze hel van een Giro ging vandaag voor mij verder. Gelost na 80 kilometer en net binnen de tijd binnengekomen", schreef de Australiër naderhand op Instagram. "Sinds mijn val is het alleen maar bergafwaarts gegaan."
In de massasprint van woensdag werd vijfvoudig ritwinnaar Ewan slechts vijfde. Naar later bleek was het zijn laatste optreden. Donderdag volgt een lastige rit van Parma naar Genua, met onderweg tal van hellingen.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden