Sprinter Ewan mist ook Gent-Wevelgem door ziekte
BRUSSEL (ANP) - De Australische wielrenner Caleb Ewan neemt niet deel aan Gent-Wevelgem, een koers uit de WorldTour die zondag wordt verreden. Zijn ploeg Lotto-Soudal meldt dat de rappe sprinter nog niet hersteld is van een buikgriep. Die hield hem al uit Milaan-Sanremo, de voorjaarsklassieker waar hij tot de favorieten behoorde.
Ewan (27) mist woensdag ook al de Minerva Classic Brugge-De Panne. Voor zijn fysieke tegenslag had de Australiër dit jaar al drie overwinningen geboekt. Hij won ritten in de Ronde van Saudi-Arabië, de Ronde van de Var en Tirreno-Adriatico. Bij zijn eerste optreden op Belgische wegen, eind februari in Kuurne-Brussel-Kuurne, werd Ewan tweede achter de Nederlander Fabio Jakobsen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
22 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
1 dag geleden