
Sprinter Cavendish moet na val Tour de France verlaten
LIMOGES (ANP) - Wielrenner Mark Cavendish heeft de Tour de France na een val moeten verlaten. De 38-jarige Brit van Astana ging in de achtste etappe van Libourne naar Limoges onderuit en greep al snel naar de schouder.
Zijn ploeg Astana meldde later op zaterdag dat Cavendish zijn sleutelbeen heeft gebroken. "Door de breuk is een schroef in het AC-gewricht losgeraakt", meldde het team. Die schroef zat in de schouder na een val in de Tour van 2017. Het AC-gewricht is de verbinding tussen het sleutelbeen en de top van het schouderblad.
Cavendish is met 34 ritoverwinningen samen met wielerlegende Eddy Merckx gedeeld recordhouder met het meeste aantal etappezeges in de Tour. De sprinter van Astana was vrijdag in Bordeaux dicht bij zijn 35e etappezege, maar hij zag in de slotmeters de Belg Jasper Philipsen nog voorbij komen.
Evenaring recordaantal ritzeges
De Brit van het eiland Man kondigde eerder dit jaar al aan te stoppen na dit seizoen. Cavendish behaalde in 2008 in Châteauroux zijn eerste sprintzege in de Tour de France. In het shirt van Team HTC-Columbia won hij er meteen vier. Het jaar erop won hij zelfs zes ritten en in 2010 en 2011 vijf. De groene puntentrui won hij een keer, in 2011.
Cavendish keerde na twee jaar afwezigheid in 2021 voor de dertiende keer terug in de Ronde van Frankrijk in het shirt van Deceuninck-Quick-Step en won opnieuw vier ritten. Met de zege in Carcassonne evenaarde hij het recordaantal ritzeges van Merckx, een vijfde ritzege dat jaar en een nieuw record bleven uit in de slotrit op de Champs-Élysées.
De Britse sprinter werd vorig jaar door zijn toenmalige ploeg Quick Step-Alpha Vinyl niet meegenomen naar de Tour de France. Astana gaf Cavendish een contract voor 2023, waarmee hij nog een keer kon proberen voor het record te gaan met de Nederlandse sprinter Cees Bol als 'lead-out'. In deze Tour liet 'Cav' met de zesde, vijfde en tweede plaats zien nog altijd mee te kunnen strijden voor de ritzege. In de Giro d'Italia won hij in mei de slotetappe in Rome.
Meer uit Sport
WIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.
10 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.
11 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Ben Healy won in 2023 al een etappe in de Giro d'Italia. Maar met zijn ritzege in de Tour de France was de 24-jarige Ier van EF Education - EasyPost pas echt dolgelukkig. "Het is ongelooflijk. Dit is waar ik zo hard voor gewerkt heb", vertelde Healy in het flashinterview nadat hij met een lange solo de zesde etappe op zijn naam had geschreven.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is er ook bij haar derde halve finale op Wimbledon niet in geslaagd de finale te bereiken. De Amerikaanse Amanda Anisimova versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld in drie sets en bereikte voor het eerst in haar carrière de finale van een grandslamtoernooi: 6-4 4-6 6-4.
12 uur geleden