Sprinter Cavendish biedt excuses aan voor woede-uitbarsting
LIBOURNE (ANP) - Topsprinter Mark Cavendish heeft zijn excuses aangeboden voor een woede-uitbarsting voor het begin van de negentiende etappe in Mourenx. Op videobeelden viel te zien dat de 36-jarige Brit tekeer gaat tegen een mecanicien van zijn ploeg Deceuninck - Quick-Step. Hij was boos over de afstelling van zijn fiets en liet dat luid en duidelijk weten in het openbaar voordat hij de teambus indook.
"Als renners worden we in de Tour de France in gevaarlijke situaties gebracht en ik wil dat mijn fiets perfect is, om me te helpen veilig te blijven", meldde Cavendish op Instagram. "Mijn fiets had wat problemen toen ik er vanmorgen op stapte. Desondanks had ik publiekelijk niet zo moeten reageren. Ik ben al meer dan tien jaar zeer goed bevriend met mijn monteurs en ze hebben onvermoeibaar gewerkt om ervoor te zorgen dat ik altijd veilig en succesvol kan zijn. Hoewel ze weten dat ik kort aangebonden kan zijn als ik gestrest ben, verdient niemand het, vooral degenen om wie je geeft, om een grote mond te krijgen."
Cavendish won deze Tour al vier etappes en staat inmiddels op gelijke hoogte met recordhouder Eddy Merckx, die 34 ritten in de Ronde van Frankrijk op zijn naam schreef. "Ik heb nog steeds de groene trui en ik heb zondag de slotetappe naar Parijs nog", doelde hij op zijn laatste kans in deze editie om het 46 jaar oude record van de Belgische grootmeester te breken.
Meer uit Sport
ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
18 minuten geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
9 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
10 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geleden