Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinter Cavendish biedt excuses aan voor woede-uitbarsting

Sprinter Cavendish biedt excuses aan voor woede-uitbarsting

LIBOURNE (ANP) - Topsprinter Mark Cavendish heeft zijn excuses aangeboden voor een woede-uitbarsting voor het begin van de negentiende etappe in Mourenx. Op videobeelden viel te zien dat de 36-jarige Brit tekeer gaat tegen een mecanicien van zijn ploeg Deceuninck - Quick-Step. Hij was boos over de afstelling van zijn fiets en liet dat luid en duidelijk weten in het openbaar voordat hij de teambus indook.

"Als renners worden we in de Tour de France in gevaarlijke situaties gebracht en ik wil dat mijn fiets perfect is, om me te helpen veilig te blijven", meldde Cavendish op Instagram. "Mijn fiets had wat problemen toen ik er vanmorgen op stapte. Desondanks had ik publiekelijk niet zo moeten reageren. Ik ben al meer dan tien jaar zeer goed bevriend met mijn monteurs en ze hebben onvermoeibaar gewerkt om ervoor te zorgen dat ik altijd veilig en succesvol kan zijn. Hoewel ze weten dat ik kort aangebonden kan zijn als ik gestrest ben, verdient niemand het, vooral degenen om wie je geeft, om een grote mond te krijgen."

Cavendish won deze Tour al vier etappes en staat inmiddels op gelijke hoogte met recordhouder Eddy Merckx, die 34 ritten in de Ronde van Frankrijk op zijn naam schreef. "Ik heb nog steeds de groene trui en ik heb zondag de slotetappe naar Parijs nog", doelde hij op zijn laatste kans in deze editie om het 46 jaar oude record van de Belgische grootmeester te breken.

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

2 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

4 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

5 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

6 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

6 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

7 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

10 uur geleden