Sprinter Cavendish biedt excuses aan voor woede-uitbarsting
LIBOURNE (ANP) - Topsprinter Mark Cavendish heeft zijn excuses aangeboden voor een woede-uitbarsting voor het begin van de negentiende etappe in Mourenx. Op videobeelden viel te zien dat de 36-jarige Brit tekeer gaat tegen een mecanicien van zijn ploeg Deceuninck - Quick-Step. Hij was boos over de afstelling van zijn fiets en liet dat luid en duidelijk weten in het openbaar voordat hij de teambus indook.
"Als renners worden we in de Tour de France in gevaarlijke situaties gebracht en ik wil dat mijn fiets perfect is, om me te helpen veilig te blijven", meldde Cavendish op Instagram. "Mijn fiets had wat problemen toen ik er vanmorgen op stapte. Desondanks had ik publiekelijk niet zo moeten reageren. Ik ben al meer dan tien jaar zeer goed bevriend met mijn monteurs en ze hebben onvermoeibaar gewerkt om ervoor te zorgen dat ik altijd veilig en succesvol kan zijn. Hoewel ze weten dat ik kort aangebonden kan zijn als ik gestrest ben, verdient niemand het, vooral degenen om wie je geeft, om een grote mond te krijgen."
Cavendish won deze Tour al vier etappes en staat inmiddels op gelijke hoogte met recordhouder Eddy Merckx, die 34 ritten in de Ronde van Frankrijk op zijn naam schreef. "Ik heb nog steeds de groene trui en ik heb zondag de slotetappe naar Parijs nog", doelde hij op zijn laatste kans in deze editie om het 46 jaar oude record van de Belgische grootmeester te breken.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
2 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
6 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
7 uur geleden