Sprinter Bouju viert rentree met Nederlands record 60 meter
BELGRADO (ANP) - Raphael Bouju heeft zijn rentree op de atletiekbaan gevierd met een Nederlands record op de 60 meter. De 22-jarige sprinter liep bij indoorwedstrijden uit de World Athletics Tour in Belgrado een tijd van 6,56 seconden in de finale. Hij eindigde als tweede achter de Amerikaan Ronnie Baker, die won in 6,53. Het oude Nederlands record stond op naam van Joris van Gool met 6,58 uit 2021.
Bouju was er een jaar uit met een hamstringblessure. Hij raakte vorig jaar februari geblesseerd tijdens de NK indooratletiek in Apeldoorn en moest het hele buitenseizoen revalideren. De tweevoudig Nederlands kampioen op de 100 meter plaatste zich met zijn recordtijd voor de EK indoor begin maart in Apeldoorn.
Nadine Visser toonde meteen haar vorm op de 60 meter horden. De tweevoudig Europees kampioene op dit onderdeel won de finale in 7,86. Ze finishte vijf honderdsten eerder dan de Poolse Pia Skrzyszowska, die tweede werd in 7,91.
Doorbraak
Visser was al zeker van deelname aan de EK indoor en ze plaatste zich in Belgrado ook voor de WK indoor, die eind maart worden gehouden in het Chinese Nanjing. De 29-jarige Noord-Hollandse was afgelopen zomer dicht bij een medaille op de Olympische Spelen van Parijs. Ze miste in de finale van de 100 meter horden op zeven honderdsten een bronzen plak.
Britt Weerman eindigde in Belgrado als vierde bij het hoogspringen met 1,87 meter. Drie pogingen op 1,90 mislukten. Weerman beleefde twee jaar geleden haar internationale doorbraak met het zilver op de EK indoor in Istanbul. De hoogspringster uit Assen was daarna langdurig geblesseerd.
Marissa Damink kwam op de 3000 meter als derde over de finish in 9.10,31. Ze lag ruim achter de Ethiopische winnares Meseret Yeshaneh, die 8,56,32 klokte.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
6 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
8 uur geledenLUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
9 uur geleden