Sprinter Bouju viert rentree met Nederlands record 60 meter
BELGRADO (ANP) - Raphael Bouju heeft zijn rentree op de atletiekbaan gevierd met een Nederlands record op de 60 meter. De 22-jarige sprinter liep bij indoorwedstrijden uit de World Athletics Tour in Belgrado een tijd van 6,56 seconden in de finale. Hij eindigde als tweede achter de Amerikaan Ronnie Baker, die won in 6,53. Het oude Nederlands record stond op naam van Joris van Gool met 6,58 uit 2021.
Bouju was er een jaar uit met een hamstringblessure. Hij raakte vorig jaar februari geblesseerd tijdens de NK indooratletiek in Apeldoorn en moest het hele buitenseizoen revalideren. De tweevoudig Nederlands kampioen op de 100 meter plaatste zich met zijn recordtijd voor de EK indoor begin maart in Apeldoorn.
Nadine Visser toonde meteen haar vorm op de 60 meter horden. De tweevoudig Europees kampioene op dit onderdeel won de finale in 7,86. Ze finishte vijf honderdsten eerder dan de Poolse Pia Skrzyszowska, die tweede werd in 7,91.
Doorbraak
Visser was al zeker van deelname aan de EK indoor en ze plaatste zich in Belgrado ook voor de WK indoor, die eind maart worden gehouden in het Chinese Nanjing. De 29-jarige Noord-Hollandse was afgelopen zomer dicht bij een medaille op de Olympische Spelen van Parijs. Ze miste in de finale van de 100 meter horden op zeven honderdsten een bronzen plak.
Britt Weerman eindigde in Belgrado als vierde bij het hoogspringen met 1,87 meter. Drie pogingen op 1,90 mislukten. Weerman beleefde twee jaar geleden haar internationale doorbraak met het zilver op de EK indoor in Istanbul. De hoogspringster uit Assen was daarna langdurig geblesseerd.
Marissa Damink kwam op de 3000 meter als derde over de finish in 9.10,31. Ze lag ruim achter de Ethiopische winnares Meseret Yeshaneh, die 8,56,32 klokte.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
2 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geleden