Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinter Bouju viert rentree met Nederlands record 60 meter

Sprinter Bouju viert rentree met Nederlands record 60 meter

BELGRADO (ANP) - Raphael Bouju heeft zijn rentree op de atletiekbaan gevierd met een Nederlands record op de 60 meter. De 22-jarige sprinter liep bij indoorwedstrijden uit de World Athletics Tour in Belgrado een tijd van 6,56 seconden in de finale. Hij eindigde als tweede achter de Amerikaan Ronnie Baker, die won in 6,53. Het oude Nederlands record stond op naam van Joris van Gool met 6,58 uit 2021.

Bouju was er een jaar uit met een hamstringblessure. Hij raakte vorig jaar februari geblesseerd tijdens de NK indooratletiek in Apeldoorn en moest het hele buitenseizoen revalideren. De tweevoudig Nederlands kampioen op de 100 meter plaatste zich met zijn recordtijd voor de EK indoor begin maart in Apeldoorn.

Nadine Visser toonde meteen haar vorm op de 60 meter horden. De tweevoudig Europees kampioene op dit onderdeel won de finale in 7,86. Ze finishte vijf honderdsten eerder dan de Poolse Pia Skrzyszowska, die tweede werd in 7,91.

Doorbraak

Visser was al zeker van deelname aan de EK indoor en ze plaatste zich in Belgrado ook voor de WK indoor, die eind maart worden gehouden in het Chinese Nanjing. De 29-jarige Noord-Hollandse was afgelopen zomer dicht bij een medaille op de Olympische Spelen van Parijs. Ze miste in de finale van de 100 meter horden op zeven honderdsten een bronzen plak.

Britt Weerman eindigde in Belgrado als vierde bij het hoogspringen met 1,87 meter. Drie pogingen op 1,90 mislukten. Weerman beleefde twee jaar geleden haar internationale doorbraak met het zilver op de EK indoor in Istanbul. De hoogspringster uit Assen was daarna langdurig geblesseerd.

Marissa Damink kwam op de 3000 meter als derde over de finish in 9.10,31. Ze lag ruim achter de Ethiopische winnares Meseret Yeshaneh, die 8,56,32 klokte.

Meer uit Sport

Vrienden en familie hebben Hamilton 'gered' bij Ferrari

BARCELONA (ANP/RTR/DPA) - Vrienden en familie hebben Lewis Hamilton door zijn moeilijkste dagen geholpen, de dagen waarop negatieve gevoelens over zijn overstap naar Ferrari hem somber stemden. "Zij hebben mij gered. Echte mensen die me kennen en nooit aan me hebben getwijfeld", vertelde de 41-jarige Brit over zijn bevrijdende overwinning in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië, de 106e GP-zege in zijn carrière, maar pas de eerste voor Ferrari.

11 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde op Queen's

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Queen's in Londen bereikt. De 30-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de 24-jarige Brit Harry Wendelken: 6-4 7-6 (5).

13 uur geleden
Van Gerwen leidt Nederlands team naar finale World Cup of Darts

FRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de finale bereikt. Het Nederlandse duo was in de halve finales oppermachtig tegen Noord-Ierland en schakelde de titelverdediger uit met 8-2 in legs. Van Gerwen was de man in vorm; hij gooide veelal de beslissende dubbels.

1 dag geleden
Del Toro wint etappe en eindklassement Tour Auvergne-Rhône-Alpes

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro heeft zondag de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates klom zondag van plek 3 naar plek 1 in het algemeen klassement met een overtuigende etappezege op het Plateau de Solaison, een klim van de buitencategorie. De Spanjaard Juan Ayuso werd tweede op 1 minuut van Del Toro, net voor Tobias Johannessen uit Noorwegen.

1 dag geleden
Poolse tennisser Majchrzak boekt in Rosmalen eerste toernooizege

ROSMALEN (ANP) - Kamil Majchrzak heeft op het Libéma Open zijn eerste ATP-zege geboekt. In een boeiende tennisfinale op het gras van Rosmalen versloeg de 30-jarige Pool Alex de Minaur, de nummer 6 van de wereld, in drie sets na een tiebreak: 6-3 2-6 7-6 (5).

1 dag geleden
Hamilton boekt in GP Barcelona zijn eerste zege voor Ferrari

BARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton heeft zijn eerste zege voor Ferrari in de Formule 1 geboekt. De Britse zevenvoudig wereldkampioen won de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië dankzij een gewiekste pitstopstrategie.

1 dag geleden
Belgische wielrenner Philipsen de beste sprinter in Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - De Belgische wielrenner Jasper Philipsen heeft de tweede editie van de Copenhagen Sprint gewonnen. De sprinter van Alpecin-Premier Tech was in de straten van Kopenhagen sneller dan de Deen Tobias Lund Andresen en de Australiër Sam Welsford. Danny van Poppel was de beste Nederlander op de vijfde plaats, Frits Biesterbos werd zevende.

1 dag geleden