Sprinter Bouju viert rentree met Nederlands record 60 meter
BELGRADO (ANP) - Raphael Bouju heeft zijn rentree op de atletiekbaan gevierd met een Nederlands record op de 60 meter. De 22-jarige sprinter liep bij indoorwedstrijden uit de World Athletics Tour in Belgrado een tijd van 6,56 seconden in de finale. Hij eindigde als tweede achter de Amerikaan Ronnie Baker, die won in 6,53. Het oude Nederlands record stond op naam van Joris van Gool met 6,58 uit 2021.
Bouju was er een jaar uit met een hamstringblessure. Hij raakte vorig jaar februari geblesseerd tijdens de NK indooratletiek in Apeldoorn en moest het hele buitenseizoen revalideren. De tweevoudig Nederlands kampioen op de 100 meter plaatste zich met zijn recordtijd voor de EK indoor begin maart in Apeldoorn.
Nadine Visser toonde meteen haar vorm op de 60 meter horden. De tweevoudig Europees kampioene op dit onderdeel won de finale in 7,86. Ze finishte vijf honderdsten eerder dan de Poolse Pia Skrzyszowska, die tweede werd in 7,91.
Doorbraak
Visser was al zeker van deelname aan de EK indoor en ze plaatste zich in Belgrado ook voor de WK indoor, die eind maart worden gehouden in het Chinese Nanjing. De 29-jarige Noord-Hollandse was afgelopen zomer dicht bij een medaille op de Olympische Spelen van Parijs. Ze miste in de finale van de 100 meter horden op zeven honderdsten een bronzen plak.
Britt Weerman eindigde in Belgrado als vierde bij het hoogspringen met 1,87 meter. Drie pogingen op 1,90 mislukten. Weerman beleefde twee jaar geleden haar internationale doorbraak met het zilver op de EK indoor in Istanbul. De hoogspringster uit Assen was daarna langdurig geblesseerd.
Marissa Damink kwam op de 3000 meter als derde over de finish in 9.10,31. Ze lag ruim achter de Ethiopische winnares Meseret Yeshaneh, die 8,56,32 klokte.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Titelhouders Khalid Choukoud en Anne Luijten ontbreken over twee maanden bij het NK marathon in Rotterdam. Viervoudig winnaar Choukoud geeft de voorkeur aan een marathon in het najaar, drievoudig winnares Luijten is zwanger. Dat maakte de organisatie van de 45e editie van de marathon van Rotterdam zaterdag bekend.
3 minuten geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft als eerste ooit zes gouden medailles gewonnen op één Winterspelen. De inmiddels elfvoudig olympisch kampioen was zaterdag in het Italiaanse Tesero ook de snelste op de 50 kilometer klassieke stijl. Daarmee won de 29-jarige Noor ook het laatste onderdeel waar hij aan de start stond.
4 minuten geledenJEBEL HAFEET (ANP) - De Mexicaanse wielrenner Isaac del Toro heeft een optie genomen op de eindzege in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. De renner van UAE Team Emirates won de voorlaatste etappe met aankomst bergop op Jebel Hafeet. Zijn versnelling in de laatste kilometers was genoeg om de leiderstrui over te nemen van de Italiaan Antonio Tiberi.
6 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink staat na de eerste dag van het olympische bobsleetoernooi in de viermansbob op de dertiende plaats. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster zette de piloot in de tweede run in het Cortina Sliding Centre de tiende tijd neer met 55,00. Na twee runs staat hij met 1.50,09 op 1,48 seconde van de Duitser Johannes Lochner. Die leidt met 1.48,61 voor zijn landgenoten Francesco Friedrich en Adam Ammour.
7 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
6 uur geleden