Sprinter Bouju viert rentree met Nederlands record 60 meter
BELGRADO (ANP) - Raphael Bouju heeft zijn rentree op de atletiekbaan gevierd met een Nederlands record op de 60 meter. De 22-jarige sprinter liep bij indoorwedstrijden uit de World Athletics Tour in Belgrado een tijd van 6,56 seconden in de finale. Hij eindigde als tweede achter de Amerikaan Ronnie Baker, die won in 6,53. Het oude Nederlands record stond op naam van Joris van Gool met 6,58 uit 2021.
Bouju was er een jaar uit met een hamstringblessure. Hij raakte vorig jaar februari geblesseerd tijdens de NK indooratletiek in Apeldoorn en moest het hele buitenseizoen revalideren. De tweevoudig Nederlands kampioen op de 100 meter plaatste zich met zijn recordtijd voor de EK indoor begin maart in Apeldoorn.
Nadine Visser toonde meteen haar vorm op de 60 meter horden. De tweevoudig Europees kampioene op dit onderdeel won de finale in 7,86. Ze finishte vijf honderdsten eerder dan de Poolse Pia Skrzyszowska, die tweede werd in 7,91.
Doorbraak
Visser was al zeker van deelname aan de EK indoor en ze plaatste zich in Belgrado ook voor de WK indoor, die eind maart worden gehouden in het Chinese Nanjing. De 29-jarige Noord-Hollandse was afgelopen zomer dicht bij een medaille op de Olympische Spelen van Parijs. Ze miste in de finale van de 100 meter horden op zeven honderdsten een bronzen plak.
Britt Weerman eindigde in Belgrado als vierde bij het hoogspringen met 1,87 meter. Drie pogingen op 1,90 mislukten. Weerman beleefde twee jaar geleden haar internationale doorbraak met het zilver op de EK indoor in Istanbul. De hoogspringster uit Assen was daarna langdurig geblesseerd.
Marissa Damink kwam op de 3000 meter als derde over de finish in 9.10,31. Ze lag ruim achter de Ethiopische winnares Meseret Yeshaneh, die 8,56,32 klokte.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
1 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
19 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
20 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
1 dag geleden