Sprinter Bouhanni eindelijk weer eens in de Tour
BREST (ANP) - De Fransman Nacer Bouhanni mag zich mengen in de massaspurts tijdens de Tour de France, die 26 juni begint in Brest. De 30-jarige renner is opgenomen in de ploeg Arkéa Samsic. Bouhanni reed in 2017 voor het laatst in de Ronde van Frankrijk. Hij won al etappes in de Ronde van Italië en Ronde van Spanje, maar in de Tour staat zijn zegeteller nog op nul.
Bouhanni staat niet bekend als de meest voorzichtige sprinter. Hij is meermaals in opspraak gekomen door bruuske acties en kreeg dit voorjaar nog een schorsing van twee maanden opgelegd voor een wilde manoeuvre tijdens de koers Cholet-Pays de la Loire, waarbij hij zijn concurrent Jake Stewart bijna de hekken inreed.
Arkéa Samsic mikt voor het algemeen klassement op de Colombiaan Nairo Quintana en de Fransman Warren Barguil. Zij zijn aangewezen als kopman. Quintana eindigde in 2013 en 2015 als tweede in de Tour en in 2016 als derde.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft per direct afscheid genomen van sprinter Fabio Jakobsen. Dat maakte de Nederlandse formatie bekend op X. De 29-jarige Nederlander reed sinds 2024 voor de ploeg.
2 uur geledenLAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters kunnen in aanloop naar de Olympische en Paralympische Spelen van Los Angeles in 2028 naar een zogeheten pre-camp in Mission Viejo, in de staat Californië. Dat meldt sportkoepel NOC*NSF in een persbericht.
6 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben in Rio de Janeiro voor het eerst sinds 2023 een Elite16-toernooi op hun naam geschreven. De nummers 6 van de wereldranglijst wonnen in de finale met 21-16 21-16 van titelverdedigsters Carolina Solberg en Rebecca Silva uit Brazilië.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes vreest dat het maandag heel moeilijk wordt om haar gele trui in de Tour de France Femmes te verdedigen. "Het zal heel lastig worden, maar we gaan het proberen", zei de 27-jarige sprintster van SD Worx - Protime in Genève nadat ze de tweede etappe in de Tour de France Femmes wist te winnen.
22 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes is in de sprint een klasse apart. De 27-jarige renster van SD Worx - Protime was zondag in het Zwitserse Genève opnieuw de snelste van alle deelneemsters aan de Tour de France. Wiebes rijdt maandag voor de tweede dag op rij in de gele trui in de Ronde van Frankrijk.
22 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was in de gele leiderstrui in de straten van Genève wederom de snelste in een massasprint. Wiebes behoudt de leiding in het klassement en voert ook het puntenklassement om de groene trui aan.
22 uur geleden