Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinter Boers heeft Jamaicaans bloed en 'kan niet verliezen'

Sprinter Boers heeft Jamaicaans bloed en 'kan niet verliezen'

ARNHEM (ANP) - Jamaicaans sprintersbloed stroomt door de aderen van Amsterdammer Isayah Boers. Het geeft de 22-jarige atleet een onoverwinnelijk gevoel. "Ik zeg bij wedstrijden stiekem tegen mezelf: Isayah, je bent Jamaicaan, je kunt niet verliezen."

Boers heeft zich dit indoorseizoen nadrukkelijk bij de elite op de 400 meter gemeld. Met een scherpe tijd van 46,21 plaatste hij zich voor de WK indoor, die vrijdag beginnen in de Servische hoofdstad Belgrado. Hij wil zijn debuut op een groot kampioenschap glans geven. "De halve finales zijn het belangrijkst. Ik zal denk ik een persoonlijk record moeten lopen om de finale te halen, maar dat zit er zeker in. Ik ben al heel constant en best wel comfortabel op deze afstand en dat is een goed teken. Eenmaal in de finale is alles mogelijk."

De moeder van Boers is Jamaicaans en zij deed als meisje in haar geboorteland aan atletiek. "Ik ben ermee opgegroeid. Ik keek als kind altijd naar Usain Bolt en Asafa Powell. Ik voel me heel verwant met die Jamaicaanse sportcultuur. Bolt is echt mijn grote voorbeeld."

Harde leerschool

Boers had wel een harde leerschool nodig om zijn kwaliteiten als sprinter te ontdekken. "Ik heb van mijn tiende tot mijn zestiende bij mijn oma gewoond in Londen. Ik was de snelste op school en de voetbalcoach zei al gauw tegen mij dat ik aan atletiek moest gaan doen. Maar bij de junioren viel het tegen", vertelt Boers. "Het niveau in Engeland is veel hoger dan in Nederland en in wedstrijden eindigde ik vaak als laatste. Het heeft me wel gepusht tot wie ik nu ben en hongerig gemaakt."

De snelle atleet begon met de 100 en 200 meter, maar toen hij merkte dat de stijgende lijn op de kortste sprintafstanden eruit was, maakte hij de overstap naar de 400 meter. "Ik ben ook iets te blessuregevoelig voor het explosieve werk", zegt de sprinter, die zich de 400 meter in korte tijd meester maakte. "In mijn eerste jaar liep ik 45,99. Dat was al heel goed. En als ik vorig jaar niet door een langdurige liesblessure was geplaagd, was ik denk ik wel met het estafetteteam naar de Olympische Spelen gegaan."

Boers verwacht dat hij vanwege zijn snelle opmars op de 400 meter ook een plekje krijgt in de estafetteploeg voor de WK indoor, die voor de medailles gaat. De concurrentie is echter groot, want coach Laurent Meuwly heeft een groep van zeven specialisten in Belgrado waaruit hij kan kiezen. "We zijn heel erg aan elkaar gewaagd en iedereen is zich ervan bewust dat de samenstelling van het team steeds kan veranderen. Maar iedereen is ook bereid een stap opzij te zetten, want we zijn een hechte groep atleten en gunnen elkaar het succes."

Meer uit Sport

Verstappen rijdt 118 ronden op circuit Barcelona in nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.

54 minuten geleden
Skiester Vonn houdt na val hoop op deelname aan Olympische Spelen

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.

3 uur geleden
Djokovic in finale Australian Open na winst op favoriet Sinner

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.

5 uur geleden
Zussen Velzeboer en Van 't Wout rijden in Milaan alle afstanden

MILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.

6 uur geleden
Afdaling Crans-Montana gestaakt na crash topfavoriete Vonn

CRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.

7 uur geleden
Alcaraz overwon krampaanval en bleef geloven in zege op Zverev

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."

7 uur geleden
Alcaraz na marathonpartij naar eerste finale op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.

9 uur geleden