Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinter Boers heeft Jamaicaans bloed en 'kan niet verliezen'

Sprinter Boers heeft Jamaicaans bloed en 'kan niet verliezen'

ARNHEM (ANP) - Jamaicaans sprintersbloed stroomt door de aderen van Amsterdammer Isayah Boers. Het geeft de 22-jarige atleet een onoverwinnelijk gevoel. "Ik zeg bij wedstrijden stiekem tegen mezelf: Isayah, je bent Jamaicaan, je kunt niet verliezen."

Boers heeft zich dit indoorseizoen nadrukkelijk bij de elite op de 400 meter gemeld. Met een scherpe tijd van 46,21 plaatste hij zich voor de WK indoor, die vrijdag beginnen in de Servische hoofdstad Belgrado. Hij wil zijn debuut op een groot kampioenschap glans geven. "De halve finales zijn het belangrijkst. Ik zal denk ik een persoonlijk record moeten lopen om de finale te halen, maar dat zit er zeker in. Ik ben al heel constant en best wel comfortabel op deze afstand en dat is een goed teken. Eenmaal in de finale is alles mogelijk."

De moeder van Boers is Jamaicaans en zij deed als meisje in haar geboorteland aan atletiek. "Ik ben ermee opgegroeid. Ik keek als kind altijd naar Usain Bolt en Asafa Powell. Ik voel me heel verwant met die Jamaicaanse sportcultuur. Bolt is echt mijn grote voorbeeld."

Harde leerschool

Boers had wel een harde leerschool nodig om zijn kwaliteiten als sprinter te ontdekken. "Ik heb van mijn tiende tot mijn zestiende bij mijn oma gewoond in Londen. Ik was de snelste op school en de voetbalcoach zei al gauw tegen mij dat ik aan atletiek moest gaan doen. Maar bij de junioren viel het tegen", vertelt Boers. "Het niveau in Engeland is veel hoger dan in Nederland en in wedstrijden eindigde ik vaak als laatste. Het heeft me wel gepusht tot wie ik nu ben en hongerig gemaakt."

De snelle atleet begon met de 100 en 200 meter, maar toen hij merkte dat de stijgende lijn op de kortste sprintafstanden eruit was, maakte hij de overstap naar de 400 meter. "Ik ben ook iets te blessuregevoelig voor het explosieve werk", zegt de sprinter, die zich de 400 meter in korte tijd meester maakte. "In mijn eerste jaar liep ik 45,99. Dat was al heel goed. En als ik vorig jaar niet door een langdurige liesblessure was geplaagd, was ik denk ik wel met het estafetteteam naar de Olympische Spelen gegaan."

Boers verwacht dat hij vanwege zijn snelle opmars op de 400 meter ook een plekje krijgt in de estafetteploeg voor de WK indoor, die voor de medailles gaat. De concurrentie is echter groot, want coach Laurent Meuwly heeft een groep van zeven specialisten in Belgrado waaruit hij kan kiezen. "We zijn heel erg aan elkaar gewaagd en iedereen is zich ervan bewust dat de samenstelling van het team steeds kan veranderen. Maar iedereen is ook bereid een stap opzij te zetten, want we zijn een hechte groep atleten en gunnen elkaar het succes."

Meer uit Sport

Alcaraz naar kwartfinales Wimbledon na zege op Roeblev

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz ligt op koers voor zijn derde titel op rij op Wimbledon. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg in de vierde ronde de Rus Andrej Roeblev in vier sets: 6-7 (5) 6-3 6-4 6-4. In de kwartfinale stuit de toernooifavoriet op de Brit Cameron Norrie.

6 uur geleden
Sabalenka zonder setverlies naar kwartfinales Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in de vierde ronde te sterk voor de Belgische Elise Mertens: 6-4 7-6 (4).

11 uur geleden
Norris wint natte jubileumrace op Silverstone, Verstappen vijfde

SILVERSTONE (ANP) - Lando Norris heeft de jubileumrace van de Formule 1 op het circuit van Silverstone gewonnen. De Britse coureur van McLaren profiteerde in een door de regen chaotisch verlopen Grote Prijs van Groot-Brittannië van een tijdstraf voor zijn teamgenoot Oscar Piastri, die het grootste deel van de wedstrijd aan de leiding had gereden.

12 uur geleden
Van der Poel wint tweede etappe en verovert gele trui in Tour

BOULOGNE-SUR-MER (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de tweede etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Lauwin-Planque naar Boulogne-sur-Mer over ruim 208 kilometer, de langste Tourrit van dit jaar. Na een lastige finale sprintte de Nederlander van Alpecin-Deceuninck naar de winst, voor de Sloveen Tadej Pogacar en de Deen Jonas Vingegaard. De ritzege leverde Van der Poel ook de gele trui op. Die nam hij over van zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen.

12 uur geleden
Beachvolleyballers Boermans en De Groot pakken brons in Gstaad

GSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben op het Elite 16-toernooi van Gstaad het brons gepakt. Het Nederlandse duo was zondag in het Zwitserse dorp in drie sets te sterk voor het Braziliaanse duo André Loyola en George Wanderley. De setstanden waren 21-23, 21-17 en 15-10.

15 uur geleden
Fritz na opgave Thompson door naar laatste acht op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Taylor Fritz staat in de kwartfinales van Wimbledon. De als vijfde geplaatste Amerikaan schaarde zich bij de laatste acht nadat zijn tegenstander Jordan Thompson uit Australië geblesseerd moest opgeven. Fritz stond op het moment van de opgave met 6-1 3-0 40-0 voor. Fritz speelt nu tegen de Rus Karen Chatsjanov, die de Pool Kamil Majchrzak versloeg.

15 uur geleden
Leider Philipsen blij met geel regenjack in Tour

LAUWIN-PLANQUE (ANP) - Jasper Philipsen draagt zondag vol trots de gele trui in de tweede etappe van de Tour de France. De Belg van Alpecin-Deceuninck won zaterdag de eerste etappe. Voorlopig is de trui verborgen onder een regenjack. "Maar gelukkig hebben we daar ook een gele versie van", vertelde Philipsen voor de start bij Eurosport.

17 uur geleden