Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprinter Boers heeft Jamaicaans bloed en 'kan niet verliezen'

Sprinter Boers heeft Jamaicaans bloed en 'kan niet verliezen'

ARNHEM (ANP) - Jamaicaans sprintersbloed stroomt door de aderen van Amsterdammer Isayah Boers. Het geeft de 22-jarige atleet een onoverwinnelijk gevoel. "Ik zeg bij wedstrijden stiekem tegen mezelf: Isayah, je bent Jamaicaan, je kunt niet verliezen."

Boers heeft zich dit indoorseizoen nadrukkelijk bij de elite op de 400 meter gemeld. Met een scherpe tijd van 46,21 plaatste hij zich voor de WK indoor, die vrijdag beginnen in de Servische hoofdstad Belgrado. Hij wil zijn debuut op een groot kampioenschap glans geven. "De halve finales zijn het belangrijkst. Ik zal denk ik een persoonlijk record moeten lopen om de finale te halen, maar dat zit er zeker in. Ik ben al heel constant en best wel comfortabel op deze afstand en dat is een goed teken. Eenmaal in de finale is alles mogelijk."

De moeder van Boers is Jamaicaans en zij deed als meisje in haar geboorteland aan atletiek. "Ik ben ermee opgegroeid. Ik keek als kind altijd naar Usain Bolt en Asafa Powell. Ik voel me heel verwant met die Jamaicaanse sportcultuur. Bolt is echt mijn grote voorbeeld."

Harde leerschool

Boers had wel een harde leerschool nodig om zijn kwaliteiten als sprinter te ontdekken. "Ik heb van mijn tiende tot mijn zestiende bij mijn oma gewoond in Londen. Ik was de snelste op school en de voetbalcoach zei al gauw tegen mij dat ik aan atletiek moest gaan doen. Maar bij de junioren viel het tegen", vertelt Boers. "Het niveau in Engeland is veel hoger dan in Nederland en in wedstrijden eindigde ik vaak als laatste. Het heeft me wel gepusht tot wie ik nu ben en hongerig gemaakt."

De snelle atleet begon met de 100 en 200 meter, maar toen hij merkte dat de stijgende lijn op de kortste sprintafstanden eruit was, maakte hij de overstap naar de 400 meter. "Ik ben ook iets te blessuregevoelig voor het explosieve werk", zegt de sprinter, die zich de 400 meter in korte tijd meester maakte. "In mijn eerste jaar liep ik 45,99. Dat was al heel goed. En als ik vorig jaar niet door een langdurige liesblessure was geplaagd, was ik denk ik wel met het estafetteteam naar de Olympische Spelen gegaan."

Boers verwacht dat hij vanwege zijn snelle opmars op de 400 meter ook een plekje krijgt in de estafetteploeg voor de WK indoor, die voor de medailles gaat. De concurrentie is echter groot, want coach Laurent Meuwly heeft een groep van zeven specialisten in Belgrado waaruit hij kan kiezen. "We zijn heel erg aan elkaar gewaagd en iedereen is zich ervan bewust dat de samenstelling van het team steeds kan veranderen. Maar iedereen is ook bereid een stap opzij te zetten, want we zijn een hechte groep atleten en gunnen elkaar het succes."

Meer uit Sport

Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

2 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

3 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

4 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoƫ Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

5 uur geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

6 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

6 uur geleden
Alcaraz zonder setverlies naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiƫr Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.

7 uur geleden