Sprinter Ackermann komt ploeg Pogacar versterken
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse sprinter Pascal Ackermann wordt vanaf volgend wielerseizoen ploeggenoot van tweevoudig Tour de France-winnaar Tadej Pogacar bij Team Emirates. De 27-jarige Duitser tekent een tweejarig contract.
Ackermann kon het met zijn huidige Duitse ploeg Bora-hansgrohe niet eens worden over contractverlenging. Ackermann werd dit jaar niet geselecteerd voor de Tour, hoewel hij wel een toezegging had gekregen van ploegleider Ralph Denk. De renner beschuldigde Denk vervolgens van het breken van zijn woord. Toch wilde de ploeg het contract met de winnaar van etappes in de Giro en Vuelta verlengen.
Ackermann behaalde dit jaar vijf overwinningen, vooral in kleinere wedstrijden. In 2019 won hij twee ritten en de puntentrui in de Ronde van Italië en in 2020 schreef hij twee etappes in de Vuelta op zijn naam.
Naast Ackermann verlaat ook drievoudig wereldkampioen op de weg Peter Sagan na dit seizoen Bora-hansgrohe. De Slowaak gaat fietsen bij de Franse ploeg TotalEnergies.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
24 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
1 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
16 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
19 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
20 uur geleden