Sprinter Ackermann komt ploeg Pogacar versterken
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse sprinter Pascal Ackermann wordt vanaf volgend wielerseizoen ploeggenoot van tweevoudig Tour de France-winnaar Tadej Pogacar bij Team Emirates. De 27-jarige Duitser tekent een tweejarig contract.
Ackermann kon het met zijn huidige Duitse ploeg Bora-hansgrohe niet eens worden over contractverlenging. Ackermann werd dit jaar niet geselecteerd voor de Tour, hoewel hij wel een toezegging had gekregen van ploegleider Ralph Denk. De renner beschuldigde Denk vervolgens van het breken van zijn woord. Toch wilde de ploeg het contract met de winnaar van etappes in de Giro en Vuelta verlengen.
Ackermann behaalde dit jaar vijf overwinningen, vooral in kleinere wedstrijden. In 2019 won hij twee ritten en de puntentrui in de Ronde van Italië en in 2020 schreef hij twee etappes in de Vuelta op zijn naam.
Naast Ackermann verlaat ook drievoudig wereldkampioen op de weg Peter Sagan na dit seizoen Bora-hansgrohe. De Slowaak gaat fietsen bij de Franse ploeg TotalEnergies.
Meer uit Sport
MANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
6 minuten geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
4 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
6 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
7 uur geledenMACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.
7 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.
11 uur geleden