Sprinter Ackermann in 2020 nog niet naar Tour
KOLBERMOOR (ANP/DPA) - De Duitse wielrenner Pascal Ackermann neemt komend jaar nog niet deel aan de Ronde van Frankrijk. De topsprinter van Bora-hansgrohe, dit jaar goed voor dertien overwinningen, mikt in 2020 in eerste instantie op de klassieker Milaan-Sanremo en de Ronde van Italië. In de Giro won Ackermann dit jaar al twee etappes.
"De Tour is volgend jaar niet voorbestemd voor de topsprinters", verklaarde teammanager Ralph Denk de keuze Ackermann in juli thuis te laten. De 25-jarige renner moet nog een jaartje geduld hebben. "Ik heb hem beloofd dat hij in de tijd dat hij nog bij ons onder contract staat de Tour zal rijden", zei Denk. Dat moet dan het jaar erop gebeuren want Ackermanns verbintenis met Bora loopt tot het einde van 2021.
Meer uit Sport
WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeyers staan zondag op het wereldkampioenschap in de strijd om het brons opnieuw tegenover Argentinië. Die wedstrijd begint om 14.00 uur in het Belgische Waver. De Argentijnen verloren hun halve finale met 2-1 van titelverdediger Duitsland. Nederland versloeg Argentinië eerder dit WK in de groepsfase met 3-1.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee vond dat de Nederlandse hockeyers in de halve finale van het WK terecht hebben verloren van Spanje (3-4). "Als je niet goed genoeg bent en je speelt niet top, dan verlies je terecht", zei Delmee na afloop tegen de NOS.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Duco Telgenkamp liet zich in de verloren halve finale (3-4) van de WK hockey tegen Spanje naar eigen zeggen uit de tent lokken. Dat zei de spits van Oranje na afloop tegen de NOS. Telgenkamp kreeg in het laatste kwart bij een 1-1 stand een tijdstraf van tien minuten, waarna Nederland de wedstrijd uit handen gaf.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn er niet in geslaagd om op het WK in eigen land de finale te bereiken. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee gaf de wedstrijd in het vierde kwart van de halve finale weg en ging in het Amstelveense Wagener Stadion met 3-4 onderuit tegen Spanje.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeisters Benthe Boonstra (25) en Roos de Jong (33) hebben een zilveren medaille gewonnen in de dubbeltwee op de WK roeien in eigen land. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eindigde het Nederlandse duo nipt achter de Ierse vrouwen Zoe Hyde en Margaret Cremen. Zwitserland werd derde.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Anouk Koevermans heeft het hoofdtoernooi van de US Open bereikt. De 22-jarige tennisster versloeg Mariam Bolkvadze uit Georgië in de derde ronde van het kwalificatietoernooi: 6-3 7-6 (5).
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeiers Simon van Dorp (29) en Melvin Twellaar (29) hebben de wereldtitel in de dubbeltwee veroverd bij de WK roeien in Nederland. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos bleven de Nederlanders de boten uit Servië en België ruim voor.
4 uur geleden