Springruiters zesde in laatste Nations Cup in Dublin
DUBLIN (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn bij de zesde en laatste wedstrijd van de Nations Cup in het Ierse Dublin als zesde geëindigd. De ploeg van bondscoach Jos Lansink is daarmee ook zesde geworden in het klassement en is geplaatst voor de finale in september in Barcelona.
Voor Nederland kwamen Bas Moerings, Kevin Jochems, Leopold van Asten en Loewie Joppen in actie. De Zwitsers wonnen de wedstrijd met een foutloos resultaat. De Ieren werden tweede voor Mexico. In de eindstand van de Nations Cup series in de eerste Europese divisie is Zwitserland eerste met de Ieren en Britten als tweede en derde.
De springruiters van Lansink komen voorafgaand aan de finale van de Nations Cup eerst uit op het Europees kampioenschap springen in Milaan, van 30 augustus tot en met 3 september. Het Nederlandse team heeft zich vorig jaar op het WK in Herning met teamzilver al geplaatst voor de Olympische Spelen van 2024 in Parijs.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
17 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.
4 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
15 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
16 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
19 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
20 uur geleden