Springruiters Van der Vleuten, Smolders, Vrieling en Greve naar EK
ERMELO (ANP) - Springruiters Maikel van der Vleuten, Harrie Smolders, Jur Vrieling, Willem Greve en Kars Bonhof vertegenwoordigen Nederland eind deze maand op het Europese kampioenschap. Bondscoach Jos Lansink heeft de vijf ruiters aangewezen voor het evenement dat van 30 augustus tot en met 3 september plaatsvindt in Milaan.
Van der Vleuten start met O'Bailey vh Brouwershof. Smolders komt met Uricas v/d Kattevennen aan de start, waarmee hij recent de Grote Prijs van Riesenbeck en St. Gallen won. Aan de combinatie van Jur Vrieling en Long John Silver 3 N.O.P. is niets veranderd ten opzichte van het WK in Herning. Willem Greve rijdt met Highway M TN waarmee hij de Grote Prijs van Rotterdam won, Bonhof met Hernandez TN. Bonhof gaat in principe van start als individuele deelnemer en is reserve voor het team.
"Ik kijk er naar uit om met deze ruiters naar het EK af te reizen", zegt Lansink. "De ruiters zijn gemotiveerd en de paarden zijn in vorm. We zijn vorig jaar al geplaatst voor de Spelen van Parijs. Daarom neemt Maikel O'Bailey vh Brouwershof en Harrie Uricas v/d Kattevennen mee. Het is belangrijk dat deze paarden ook een groot kampioenschap leren lopen. Van hun andere toppaarden weten we dat ze dat kunnen", blikt Lansink vooruit op het EK.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
6 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
9 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
19 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
21 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
22 uur geleden