Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Springruiters naar Nations Cup in aanloop naar Tokio

Springruiters naar Nations Cup in aanloop naar Tokio

ERMELO (ANP) - De springruiters van het Nederlands team beginnen volgend jaar mei in het Franse La Baule aan de Nations Cup. In die eerste wedstrijd uit de landencompetitie doet de ploeg van bondscoach Rob Ehrens meteen mee voor de punten. Ook de wedstrijden in het Zwitserse Sankt Gallen en het Zweedse Falsterbo, alsmede het CHIO in Rotterdam, zijn aangewezen om punten te behalen.

De landencompetitie is voor de Nederlandse springploeg belangrijk in de aanloop naar de Olympische Spelen in Tokio. "Dat is de belangrijkste pijl op de boog, maar we willen ook graag naar de Nations Cupfinale in Barcelona", aldus Ehrens.

De mondiale paardensportbond FEI heeft onder voorbehoud van ontwikkelingen rond het coronavirus een kalender voor de Nations Cup vastgesteld. De competitie bestaat uit zeven wedstrijden, waarvan de deelnemende landen er vier aanwijzen waarin ze rijden voor de punten. De finale in Barcelona staat gepland voor eind september.

Nations Cup

De landen voor de Nations Cup in 2021 in de eerste Europese divisie zijn dezelfde als in 2020. Het Nederlandse springteam neemt het op tegen titelverdediger Ierland, België, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Noorwegen, Zweden en Zwitserland.

"We hebben een rotjaar gehad waarin we nauwelijks grote wedstrijden hebben gereden en niets te plannen was. De komende dagen ga ik me bezighouden met de planning voor het komende jaar", zegt Ehrens. "Ik denk dat ik nu een bredere selectie met meer combinaties heb dan aan het begin van 2020."

Ehrens laat drie wedstrijden in de Nations Cup, een aantal concoursen uit de Global Champions Tour en het NK in Mierlo meetellen als observatie voor de Spelen. "Mijn belangrijkste taak is om te zorgen dat er drie combinaties plus één reserve 'fit-to-compete' zijn en in de flow zitten voor Tokio. Onze sport is best complex. Het is niet zo dat bewezen combinaties meegaan naar de Olympische Spelen. Ik zal iedereen een kans geven en er kunnen nieuwe combinaties bijzitten die in de juiste flow raken", aldus de bondscoach, die hoopt dat komend jaar Indoor Brabant kan doorgaan en ook het NK springen kan worden verreden.

Meer uit Sport

Wereldkampioen Márquez lijkt op weg naar rentree bij GP Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.

15 minuten geleden
Sinner strandt met fysiek ongemak in tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.

1 uur geleden
De Jong speelt vrijdag derde partij op baan 14 op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.

2 uur geleden
Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

23 uur geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

1 dag geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

1 dag geleden
De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

1 dag geleden