Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Springruiters naar Nations Cup in aanloop naar Tokio

Springruiters naar Nations Cup in aanloop naar Tokio

ERMELO (ANP) - De springruiters van het Nederlands team beginnen volgend jaar mei in het Franse La Baule aan de Nations Cup. In die eerste wedstrijd uit de landencompetitie doet de ploeg van bondscoach Rob Ehrens meteen mee voor de punten. Ook de wedstrijden in het Zwitserse Sankt Gallen en het Zweedse Falsterbo, alsmede het CHIO in Rotterdam, zijn aangewezen om punten te behalen.

De landencompetitie is voor de Nederlandse springploeg belangrijk in de aanloop naar de Olympische Spelen in Tokio. "Dat is de belangrijkste pijl op de boog, maar we willen ook graag naar de Nations Cupfinale in Barcelona", aldus Ehrens.

De mondiale paardensportbond FEI heeft onder voorbehoud van ontwikkelingen rond het coronavirus een kalender voor de Nations Cup vastgesteld. De competitie bestaat uit zeven wedstrijden, waarvan de deelnemende landen er vier aanwijzen waarin ze rijden voor de punten. De finale in Barcelona staat gepland voor eind september.

Nations Cup

De landen voor de Nations Cup in 2021 in de eerste Europese divisie zijn dezelfde als in 2020. Het Nederlandse springteam neemt het op tegen titelverdediger Ierland, België, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Noorwegen, Zweden en Zwitserland.

"We hebben een rotjaar gehad waarin we nauwelijks grote wedstrijden hebben gereden en niets te plannen was. De komende dagen ga ik me bezighouden met de planning voor het komende jaar", zegt Ehrens. "Ik denk dat ik nu een bredere selectie met meer combinaties heb dan aan het begin van 2020."

Ehrens laat drie wedstrijden in de Nations Cup, een aantal concoursen uit de Global Champions Tour en het NK in Mierlo meetellen als observatie voor de Spelen. "Mijn belangrijkste taak is om te zorgen dat er drie combinaties plus één reserve 'fit-to-compete' zijn en in de flow zitten voor Tokio. Onze sport is best complex. Het is niet zo dat bewezen combinaties meegaan naar de Olympische Spelen. Ik zal iedereen een kans geven en er kunnen nieuwe combinaties bijzitten die in de juiste flow raken", aldus de bondscoach, die hoopt dat komend jaar Indoor Brabant kan doorgaan en ook het NK springen kan worden verreden.

Meer uit Sport

Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

30 minuten geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

33 minuten geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

59 minuten geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

1 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

1 uur geleden
Pogacar wint zijn derde Ronde van Vlaanderen, Van der Poel tweede

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië kwam alleen over de eindstreep in Oudenaarde nadat hij zijn concurrenten een voor een van zich had afgeschud. Mathieu van der Poel werd tweede, de derde plaats was voor Remco Evenepoel.

2 uur geleden
Wielrenners die in Ronde van Vlaanderen door rood reden vervolgd

OUDENAARDE (ANP/Belga) - De wielrenners die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen het rode licht van een spoorwegovergang negeerden, worden strafrechtelijk vervolgd. Dat meldt het Belgische persbureau Belga op basis van de openbaar aanklager van de provincie Oost-Vlaanderen. Het gaat om enkele tientallen renners.

3 uur geleden