Springruiters naar Nations Cup in aanloop naar Tokio
ERMELO (ANP) - De springruiters van het Nederlands team beginnen volgend jaar mei in het Franse La Baule aan de Nations Cup. In die eerste wedstrijd uit de landencompetitie doet de ploeg van bondscoach Rob Ehrens meteen mee voor de punten. Ook de wedstrijden in het Zwitserse Sankt Gallen en het Zweedse Falsterbo, alsmede het CHIO in Rotterdam, zijn aangewezen om punten te behalen.
De landencompetitie is voor de Nederlandse springploeg belangrijk in de aanloop naar de Olympische Spelen in Tokio. "Dat is de belangrijkste pijl op de boog, maar we willen ook graag naar de Nations Cupfinale in Barcelona", aldus Ehrens.
De mondiale paardensportbond FEI heeft onder voorbehoud van ontwikkelingen rond het coronavirus een kalender voor de Nations Cup vastgesteld. De competitie bestaat uit zeven wedstrijden, waarvan de deelnemende landen er vier aanwijzen waarin ze rijden voor de punten. De finale in Barcelona staat gepland voor eind september.
Nations Cup
De landen voor de Nations Cup in 2021 in de eerste Europese divisie zijn dezelfde als in 2020. Het Nederlandse springteam neemt het op tegen titelverdediger Ierland, België, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Noorwegen, Zweden en Zwitserland.
"We hebben een rotjaar gehad waarin we nauwelijks grote wedstrijden hebben gereden en niets te plannen was. De komende dagen ga ik me bezighouden met de planning voor het komende jaar", zegt Ehrens. "Ik denk dat ik nu een bredere selectie met meer combinaties heb dan aan het begin van 2020."
Ehrens laat drie wedstrijden in de Nations Cup, een aantal concoursen uit de Global Champions Tour en het NK in Mierlo meetellen als observatie voor de Spelen. "Mijn belangrijkste taak is om te zorgen dat er drie combinaties plus één reserve 'fit-to-compete' zijn en in de flow zitten voor Tokio. Onze sport is best complex. Het is niet zo dat bewezen combinaties meegaan naar de Olympische Spelen. Ik zal iedereen een kans geven en er kunnen nieuwe combinaties bijzitten die in de juiste flow raken", aldus de bondscoach, die hoopt dat komend jaar Indoor Brabant kan doorgaan en ook het NK springen kan worden verreden.
Meer uit Sport
EUGENE (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder is bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene als tweede geëindigd. De Sportvrouw van het Jaar noteerde een afstand van 20,11 meter. Voormalig wereldkampioene Chase Jackson uit de Verenigde Staten werd eerste met een afstand van 20,56 meter.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in Barcelona met de zege in de ploegentijdrit de eerste gele trui veroverd van de 113e Tour de France. De 29-jarige Deen werd onder grote belangstelling tijdens de beklimming van de Montjuïc afgezet door zijn laatste overgebleven ploeggenoten van Visma - Lease a Bike en finishte na een kleine 20 kilometer bij het Olympisch Stadion in 21.47,87. Daarna kwam UAE Team Emirates van titelverdediger Tadej Pogačar niet meer aan zijn tijd.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Amerikaan Marcos Giron met 6-2 7-6 (4) 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Tsjech Jiří Lehečka.
5 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start als zevende in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De viervoudig wereldkampioen moest in de kwalificatie op het circuit van Silverstone veel tijd toegeven op de Mercedessen en Ferrari's. De poleposition ging naar de Italiaan Kimi Antonelli met een beste ronde van 1.28,111 in de Mercedes. De Monegask Charles Leclerc reed in de Ferrari de tweede tijd en zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton de derde tijd.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek is er niet in geslaagd de vierde ronde op Wimbledon te bereiken. De 25-jarige titelverdedigster uit Polen ging verrassend met 6-7 (9) 2-6 onderuit tegen de Filipijnse Alexandra Eala.
9 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.
12 uur geleden