Springruiters na twee van drie rondes op vijfde plek landenfinale
TOKIO (ANP) - De Nederlandse springruiters lijken in de landenwedstrijd op de Olympische Spelen naast de medailles te gaan grijpen. Nadat van de tien deelnemende landen in de finale twee van de drie ruiters in actie zijn gekomen, staat Oranje op de vijfde plaats met 9 strafpunten. Alleen de Franse ruiters maakten nog geen enkele springfout, al overschreden ze beiden wel de tijdslimiet. Frankrijk gaat aan kop in het klassement met 2 strafpunten, Zweden, de Verenigde Staten en België volgen met 4 strafpunten.
Marc Houtzager kwam met Dante als eerste Nederlander in de ring. Houtzager (50) reed lang foutloos, maar op de elfde en twaalfde hindernis gooide hij er toch een balk af. Hij kreeg ook 1 strafpunt vanwege overschrijding van de tijdslimiet. Harrie Smolders, die in de finale de plek heeft overgenomen van Willem Greve, ging daarna met Bingo du Parc wel foutloos rond.
Maikel van der Vleuten komt als laatste de ring in, met Beauville Z. Die combinatie pakte eerder in de week brons in de individuele wedstrijd. Van der Vleuten kan zich geen fouten permitteren en moet hopen dat de ruiters uit de top 4 die na hem komen wel balken eraf gooien.
"In dit format is alles mogelijk", zei Smolders. "De laatste ronde gaat via de omgekeerde volgorde van het klassement, er komt zoveel druk te liggen op de laatste ruiters. Ik hoop dat we eraan blijven hangen en dat we uit positie 5 op het podium kunnen springen. We hebben van de week abnormaal vakmanschap van Maikel gezien, ik hoop dat hij ons vandaag nog een keer een dienst kan bewijzen."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
16 minuten geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
50 minuten geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
52 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.
53 minuten geledenJEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tigst Assefa heeft de marathon van Londen op haar naam geschreven in een wereldrecord in een race met alleen vrouwelijke deelnemers. De Ethiopische topatlete finishte in 2.15.41 en scherpte daarmee haar eigen record, dat ze vorig jaar eveneens in Londen liep, met negen seconden aan.
3 uur geleden