Springruiters na twee van drie rondes op vijfde plek landenfinale
TOKIO (ANP) - De Nederlandse springruiters lijken in de landenwedstrijd op de Olympische Spelen naast de medailles te gaan grijpen. Nadat van de tien deelnemende landen in de finale twee van de drie ruiters in actie zijn gekomen, staat Oranje op de vijfde plaats met 9 strafpunten. Alleen de Franse ruiters maakten nog geen enkele springfout, al overschreden ze beiden wel de tijdslimiet. Frankrijk gaat aan kop in het klassement met 2 strafpunten, Zweden, de Verenigde Staten en België volgen met 4 strafpunten.
Marc Houtzager kwam met Dante als eerste Nederlander in de ring. Houtzager (50) reed lang foutloos, maar op de elfde en twaalfde hindernis gooide hij er toch een balk af. Hij kreeg ook 1 strafpunt vanwege overschrijding van de tijdslimiet. Harrie Smolders, die in de finale de plek heeft overgenomen van Willem Greve, ging daarna met Bingo du Parc wel foutloos rond.
Maikel van der Vleuten komt als laatste de ring in, met Beauville Z. Die combinatie pakte eerder in de week brons in de individuele wedstrijd. Van der Vleuten kan zich geen fouten permitteren en moet hopen dat de ruiters uit de top 4 die na hem komen wel balken eraf gooien.
"In dit format is alles mogelijk", zei Smolders. "De laatste ronde gaat via de omgekeerde volgorde van het klassement, er komt zoveel druk te liggen op de laatste ruiters. Ik hoop dat we eraan blijven hangen en dat we uit positie 5 op het podium kunnen springen. We hebben van de week abnormaal vakmanschap van Maikel gezien, ik hoop dat hij ons vandaag nog een keer een dienst kan bewijzen."
Meer uit Sport
COPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
17 minuten geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
1 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
2 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
3 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
5 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.
9 uur geleden