Springruiters moeten zege op CHIO aan Amerikaan Cook laten
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters hebben naast de zege gegrepen in de Grand Prix van het CHIO in Rotterdam. De zege ging naar de Amerikaan Karl Cook met Caracole de la Roque. Bas Moerings was met zijn paard Ipsthar de beste Nederlander op de vijfde plaats.
Acht ruiters plaatsten zich voor de barrage in het Kralingse Bos. Daar zaten drie Nederlanders bij met naast Moerings, Hessel Hoekstra en Maikel van der Vleuten. Harrie Smolders en Marc Houtzager grepen met 4 strafpunten naast de finale.
Cook zette in de barrage een foutloze rit neer met een tijd van 37,17. Daar konden de resterende ruiters niet aan tippen. Moerings had 4 strafpunten. Hoekstra werd na een weigering van zijn paard Comthago met 7 strafpunten zesde. Van der Vleuten eindigde met O'Bailey van het Brouwershof als achtste met 8 strafpunten.
Moerings keek terug op een lastige dag, maar met een goed presterende Ipsthar. "Het ritme was gelijk goed op de eerste drie hindernissen in de barrage. Ipsthar was ook enthousiast", liet de 26-jarige springruiter via de bond KNHS weten. "Misschien dat ik een fractie de concentratie miste of gewoon wat pech had waardoor de fout ontstond. Toch sprong hij er supergoed over. Voor de eerste prijs was ik te langzaam, maar een derde of vierde plaats was met een foutloos resultaat realistisch geweest."
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
9 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden