
Springruiters met moeite naar finale landenwedstrijd Spelen
TOKIO (ANP) - De Nederlandse springruiters hebben zich op de valreep geplaatst voor de finale van de landenwedstrijd op de Olympische Spelen. Maikel van der Vleuten stelde in de laatste rit met Beauville Z een plek bij de beste tien landen veilig. De finale om de medailles begint zaterdag om 12.00 uur Nederlandse tijd. Alle deelnemers beginnen dan weer met 0 strafpunten.
Negentien landen kwamen met ieder drie springruiters in actie in de kwalificatie. Namens Nederland begon Willem Greve met Zypria S. De combinatie gooide er drie balken af en kreeg ook nog één strafpunt voor tijdsoverschrijding. Marc Houtzager lag met Dante lang op koers voor een foutloze ronde, maar op de voorlaatste hindernis ging er toch een balk af. Ook Houtzager overschreed de tijdslimiet van 82 seconden voor de zeventien hindernissen.
Van der Vleuten, die woensdag met Beauville Z verrassend brons pakte in de individuele wedstrijd, kon zich als laatste ruiter niet te veel fouten permitteren. De 33-jarige Brabander gooide er echter al snel twee balken af en een derde fout had uitschakeling betekend. Van der Vleuten kwam de laatste hindernissen foutloos over, waardoor Nederland zich met 26 strafpunten als negende plaatste voor de finale. Bondscoach Rob Ehrens liet na de kwalificatie weten dat Harrie Smolders met Bingo du Parc in de landenfinale Greve vervangt.
Uitdagend parcours
Van der Vleuten ging in de individuele wedstrijd drie keer foutloos rond. Op basis van de tijden eindigde hij in de barrage als derde, achter de Brit Ben Maher (goud) en de Zweed Peder Fredricson (zilver).
Voor een behoorlijk aantal deelnemers was het parcours te uitdagend. Twee ruiters vielen zelfs van hun paard af. De Israëliër Teddy Vlock ging met Amsterdam 27 vol door de balken van een hindernis heen. Vlock bleef een tijdje roerloos liggen op de grond. Hij werd door toegesnelde hulpverleners weer overeind geholpen.
Opvallende deelnemer was Jessica Springsteen, de dochter van de wereldberoemde muzikant Bruce Springsteen. De 29-jarige Amerikaanse maakte met Don Juan van de Donkhoeve één springfout.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
13 uur geledenCERES (ANP) - De Fransman David Gaudu heeft de derde etappe van de Vuelta gewonnen. De 28-jarige renner van Groupama - FDJ was op de listige slotklim in het Italiaanse Ceres de slimste en klopte de Denen Mads Pedersen en Jonas Vingegaard. Visma - Lease a Bike-renner Vingegaard behoudt wel de leiderstrui.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg die volgende maand op de wereldkampioenschappen in Tokio in actie komt, telt minstens vijftig atleten. 37 van hen komen individueel uit op een onderdeel: achttien vrouwen en negentien mannen. De rest maakt deel uit van de vijf estafetteploegen die zijn gekwalificeerd.
15 uur geleden