Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Springruiters met ervaren selectie naar Olympische Spelen

Springruiters met ervaren selectie naar Olympische Spelen

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse springruiters verschijnen op de Olympische Spelen van Parijs met de ervaren Harrie Smolders (Uricas vd Kattevennen), Maikel van der Vleuten (Beauville Z) en Willem Greve (Grandorado TN) aan de start. De drie waren er drie jaar geleden in Tokio ook al bij, Van der Vleuten pakte toen individueel brons. Kim Emmen (Imagine) gaat als vierde mee naar Frankrijk, heeft bondscoach Jos Lansink in de stallen van Paleis Het Loo bekendgemaakt.

De 29-jarige Emmen krijgt als eerste reserve de voorkeur boven onder anderen de ervaren olympiër Jur Vrieling. Mocht Emmen in Versailles daadwerkelijk in actie komen, wordt zij pas de tweede Nederlandse vrouw ooit met een optreden in de landenwedstrijd bij het springen. Lansink gaf wel aan dat de reservepaarden van Smolders, Van der Vleuten en Greve de voorkeur krijgen boven Emmen en Imagine mocht er met de 'eerste paarden' wat gebeuren.

Dinja van Liere voert met haar Hermès de dressuurequipe aan. De combinatie boekte afgelopen weekend bij CHIO Rotterdam met overmacht meerdere overwinningen. Hans Peter Minderhoud (Glock's Toto Jr) en Emmelie Scholtens (Indian Rock) zijn de andere namen in de selectie. Edward Gal (Glock's Total US) en Marlies van Baalen (Habibi DVB), op de Spelen van Tokio nog onderdeel van de ploeg, moeten het doen met een rol als respectievelijk vierde combinatie en niet meereizende reserve.

Versailles

Bij het meerkamponderdeel eventing komen Janneke Boonzaaijer (Champ de Tailleur), Sanne de Jong (Enjoy) en Raf Kooremans (Crossborder Radar Love) uit namens Nederland. Bondscoach Andrew Heffernan selecteerde Elaine Pen (Divali) als reserve.

De Olympische Spelen beginnen op 26 juli. De paardensportwedstrijden zijn in de tuinen van het paleis van Versailles.

Meer uit Sport

3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

7 uur geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

8 uur geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

10 uur geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

12 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

15 uur geleden
Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

19 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

1 dag geleden