Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Springruiters met ervaren selectie naar Olympische Spelen

Springruiters met ervaren selectie naar Olympische Spelen

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse springruiters verschijnen op de Olympische Spelen van Parijs met de ervaren Harrie Smolders (Uricas vd Kattevennen), Maikel van der Vleuten (Beauville Z) en Willem Greve (Grandorado TN) aan de start. De drie waren er drie jaar geleden in Tokio ook al bij, Van der Vleuten pakte toen individueel brons. Kim Emmen (Imagine) gaat als vierde mee naar Frankrijk, heeft bondscoach Jos Lansink in de stallen van Paleis Het Loo bekendgemaakt.

De 29-jarige Emmen krijgt als eerste reserve de voorkeur boven onder anderen de ervaren olympiër Jur Vrieling. Mocht Emmen in Versailles daadwerkelijk in actie komen, wordt zij pas de tweede Nederlandse vrouw ooit met een optreden in de landenwedstrijd bij het springen. Lansink gaf wel aan dat de reservepaarden van Smolders, Van der Vleuten en Greve de voorkeur krijgen boven Emmen en Imagine mocht er met de 'eerste paarden' wat gebeuren.

Dinja van Liere voert met haar Hermès de dressuurequipe aan. De combinatie boekte afgelopen weekend bij CHIO Rotterdam met overmacht meerdere overwinningen. Hans Peter Minderhoud (Glock's Toto Jr) en Emmelie Scholtens (Indian Rock) zijn de andere namen in de selectie. Edward Gal (Glock's Total US) en Marlies van Baalen (Habibi DVB), op de Spelen van Tokio nog onderdeel van de ploeg, moeten het doen met een rol als respectievelijk vierde combinatie en niet meereizende reserve.

Versailles

Bij het meerkamponderdeel eventing komen Janneke Boonzaaijer (Champ de Tailleur), Sanne de Jong (Enjoy) en Raf Kooremans (Crossborder Radar Love) uit namens Nederland. Bondscoach Andrew Heffernan selecteerde Elaine Pen (Divali) als reserve.

De Olympische Spelen beginnen op 26 juli. De paardensportwedstrijden zijn in de tuinen van het paleis van Versailles.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt met splinternieuwe motor in Barcelona

MONTMÉLO (ANP) - Max Verstappen rijdt dit weekeinde in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië met een splinternieuwe motor. "Dat moet wel, want de oude doet het niet meer. Anders ben ik straks Fred Flintstone", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan het raceweekend.

11 uur geleden
Van Aert sprint naar ritzege in Tour Auvergne-Rhône-Alpes

VILLARS-LES-DOMBES (ANP) - Wout van Aert heeft de vijfde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De Belgische renner van Visma - Lease a Bike was in Villars-les-Dombes de snelste in de massasprint, voor de Fransman Hugo Hofstetter en Phil Bauhaus uit Duitsland.

11 uur geleden
Antonelli gaat voor zesde zege op rij: ik heb geen twijfels meer

MONTMÉLO (ANP) - Kimi Antonelli is zelf ook verbaasd dat hij al in zijn tweede jaar de Formule 1 domineert. De 19-jarige Italiaan van Mercedes won de laatste vijf grands prix en leidt riant in het wereldkampioenschap. "Als je me twee jaar geleden had gezegd dat ik ooit het kampioenschap zou leiden, had ik je voor gek verklaard", zei hij tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië. "Maar ik ben blij dat ik in deze positie verkeer en dankbaar voor de kans die ik heb gekregen."

13 uur geleden
Griekspoor strandt in tweede ronde grastoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het grastoernooi van Rosmalen. De als zesde geplaatste Nederlander verloor in twee sets van Zhang Zhizhen, de Chinese nummer 214 van de wereldranglijst: 6-7 (5) 4-6.

15 uur geleden
Prijzengeld Wimbledon stijgt met 20 procent naar 74 miljoen euro

LONDEN (ANP) - Wimbledon heeft het prijzengeld voor de tennissers met 20 procent verhoogd. De organisatie meldt dat er een prijzenpot is van in totaal 64,2 miljoen Britse pond, zo'n 74,4 miljoen euro.

15 uur geleden
Titelverdedigster Mertens uitgeschakeld op grastoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Titelverdedigster Elise Mertens is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als derde geplaatste Belgische verloor in twee sets van de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-3 6-3.

17 uur geleden
Rentree Williams in Londen voorbij door afmelding Mboko

LONDEN (ANP) - De rentree van Serena Williams in het vrouwendubbel op het grastoernooi van Queen's is tot een vroegtijdig einde gekomen. Williams' dubbelpartner Victoria Mboko uit Canada heeft zich moeten terugtrekken met een blessure.

17 uur geleden