Springruiters met ervaren selectie naar Olympische Spelen
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse springruiters verschijnen op de Olympische Spelen van Parijs met de ervaren Harrie Smolders (Uricas vd Kattevennen), Maikel van der Vleuten (Beauville Z) en Willem Greve (Grandorado TN) aan de start. De drie waren er drie jaar geleden in Tokio ook al bij, Van der Vleuten pakte toen individueel brons. Kim Emmen (Imagine) gaat als vierde mee naar Frankrijk, heeft bondscoach Jos Lansink in de stallen van Paleis Het Loo bekendgemaakt.
De 29-jarige Emmen krijgt als eerste reserve de voorkeur boven onder anderen de ervaren olympiër Jur Vrieling. Mocht Emmen in Versailles daadwerkelijk in actie komen, wordt zij pas de tweede Nederlandse vrouw ooit met een optreden in de landenwedstrijd bij het springen. Lansink gaf wel aan dat de reservepaarden van Smolders, Van der Vleuten en Greve de voorkeur krijgen boven Emmen en Imagine mocht er met de 'eerste paarden' wat gebeuren.
Dinja van Liere voert met haar Hermès de dressuurequipe aan. De combinatie boekte afgelopen weekend bij CHIO Rotterdam met overmacht meerdere overwinningen. Hans Peter Minderhoud (Glock's Toto Jr) en Emmelie Scholtens (Indian Rock) zijn de andere namen in de selectie. Edward Gal (Glock's Total US) en Marlies van Baalen (Habibi DVB), op de Spelen van Tokio nog onderdeel van de ploeg, moeten het doen met een rol als respectievelijk vierde combinatie en niet meereizende reserve.
Versailles
Bij het meerkamponderdeel eventing komen Janneke Boonzaaijer (Champ de Tailleur), Sanne de Jong (Enjoy) en Raf Kooremans (Crossborder Radar Love) uit namens Nederland. Bondscoach Andrew Heffernan selecteerde Elaine Pen (Divali) als reserve.
De Olympische Spelen beginnen op 26 juli. De paardensportwedstrijden zijn in de tuinen van het paleis van Versailles.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
14 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
23 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geleden