Springruiters met ervaren selectie naar Olympische Spelen
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse springruiters verschijnen op de Olympische Spelen van Parijs met de ervaren Harrie Smolders (Uricas vd Kattevennen), Maikel van der Vleuten (Beauville Z) en Willem Greve (Grandorado TN) aan de start. De drie waren er drie jaar geleden in Tokio ook al bij, Van der Vleuten pakte toen individueel brons. Kim Emmen (Imagine) gaat als vierde mee naar Frankrijk, heeft bondscoach Jos Lansink in de stallen van Paleis Het Loo bekendgemaakt.
De 29-jarige Emmen krijgt als eerste reserve de voorkeur boven onder anderen de ervaren olympiër Jur Vrieling. Mocht Emmen in Versailles daadwerkelijk in actie komen, wordt zij pas de tweede Nederlandse vrouw ooit met een optreden in de landenwedstrijd bij het springen. Lansink gaf wel aan dat de reservepaarden van Smolders, Van der Vleuten en Greve de voorkeur krijgen boven Emmen en Imagine mocht er met de 'eerste paarden' wat gebeuren.
Dinja van Liere voert met haar Hermès de dressuurequipe aan. De combinatie boekte afgelopen weekend bij CHIO Rotterdam met overmacht meerdere overwinningen. Hans Peter Minderhoud (Glock's Toto Jr) en Emmelie Scholtens (Indian Rock) zijn de andere namen in de selectie. Edward Gal (Glock's Total US) en Marlies van Baalen (Habibi DVB), op de Spelen van Tokio nog onderdeel van de ploeg, moeten het doen met een rol als respectievelijk vierde combinatie en niet meereizende reserve.
Versailles
Bij het meerkamponderdeel eventing komen Janneke Boonzaaijer (Champ de Tailleur), Sanne de Jong (Enjoy) en Raf Kooremans (Crossborder Radar Love) uit namens Nederland. Bondscoach Andrew Heffernan selecteerde Elaine Pen (Divali) als reserve.
De Olympische Spelen beginnen op 26 juli. De paardensportwedstrijden zijn in de tuinen van het paleis van Versailles.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
15 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
17 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
20 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
1 dag geleden