Springruiters achten zich kansrijk voor zeldzaam olympisch succes
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse springruiters maken komende zomer op de Spelen van Parijs serieus kans op een zeldzame medaille in de landenwedstrijd, denken bondscoach Jos Lansink en de ervaren ruiter Maikel van der Vleuten. Teamgenoot Harrie Smolders zag zich bij de bekendmaking van de selectie bij Paleis Het Loo in Apeldoorn juist genoodzaakt de verwachtingen wat te temperen.
Ook Van der Vleuten en Lansink gaven aan dat het aan zal komen op de vorm van de dag en details bij de landenwedstrijd begin augustus in Versailles. Maar dat het team, met naast Van der Vleuten (Beauville Z) en Smolders (Uricas vd Kattevennen) ook nog Willem Greve (Grandorado TN) en reserve Kim Emmen (Imagine), bij de top hoort staat volgens hen vast. "Die top is breed, maar ik zou misschien wel teleurgesteld zijn als we geen medaille halen", zei Lansink.
Van der Vleuten sloot zich daarbij aan. "We hebben dit jaar goede paarden die capabel zijn een goed resultaat te leveren. Ik heb het gevoel dat we het kunnen met dit team, maar ik weet ook dat het niks kan lijden met de concurrentie die we hebben."
Tokio
"We gaan zeker voor een medaille, maar we hebben dit jaar nog niet één landenwedstrijd gewonnen", wilde Smolders, die er op de vorige twee Spelen ook al bij was, daar graag aan toevoegen. "Het is waar dat we allemaal toewerken naar Parijs, maar daar doen veel meer goede landen mee. We zijn zeker niet dubbel en dwars favoriet."
Van der Vleuten, Smolders, Greve en Marc Houtzager eindigden drie jaar geleden in Tokio als vierde in de landenwedstrijd. Van der Vleuten (36) pakte toen individueel brons. Het laatste teamsucces dateert van 2012, toen Houtzager en Van der Vleuten met Gerco Schröder en Jur Vrieling in Londen zilver pakten. Het laatste teamgoud behaalde Nederland met onder anderen Lansink in 1992 in Barcelona.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
21 uur geleden