
Springruiters achten zich kansrijk voor zeldzaam olympisch succes
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse springruiters maken komende zomer op de Spelen van Parijs serieus kans op een zeldzame medaille in de landenwedstrijd, denken bondscoach Jos Lansink en de ervaren ruiter Maikel van der Vleuten. Teamgenoot Harrie Smolders zag zich bij de bekendmaking van de selectie bij Paleis Het Loo in Apeldoorn juist genoodzaakt de verwachtingen wat te temperen.
Ook Van der Vleuten en Lansink gaven aan dat het aan zal komen op de vorm van de dag en details bij de landenwedstrijd begin augustus in Versailles. Maar dat het team, met naast Van der Vleuten (Beauville Z) en Smolders (Uricas vd Kattevennen) ook nog Willem Greve (Grandorado TN) en reserve Kim Emmen (Imagine), bij de top hoort staat volgens hen vast. "Die top is breed, maar ik zou misschien wel teleurgesteld zijn als we geen medaille halen", zei Lansink.
Van der Vleuten sloot zich daarbij aan. "We hebben dit jaar goede paarden die capabel zijn een goed resultaat te leveren. Ik heb het gevoel dat we het kunnen met dit team, maar ik weet ook dat het niks kan lijden met de concurrentie die we hebben."
Tokio
"We gaan zeker voor een medaille, maar we hebben dit jaar nog niet één landenwedstrijd gewonnen", wilde Smolders, die er op de vorige twee Spelen ook al bij was, daar graag aan toevoegen. "Het is waar dat we allemaal toewerken naar Parijs, maar daar doen veel meer goede landen mee. We zijn zeker niet dubbel en dwars favoriet."
Van der Vleuten, Smolders, Greve en Marc Houtzager eindigden drie jaar geleden in Tokio als vierde in de landenwedstrijd. Van der Vleuten (36) pakte toen individueel brons. Het laatste teamsucces dateert van 2012, toen Houtzager en Van der Vleuten met Gerco Schröder en Jur Vrieling in Londen zilver pakten. Het laatste teamgoud behaalde Nederland met onder anderen Lansink in 1992 in Barcelona.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
15 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
16 uur geleden