Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Springruiters achten zich kansrijk voor zeldzaam olympisch succes

Springruiters achten zich kansrijk voor zeldzaam olympisch succes

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse springruiters maken komende zomer op de Spelen van Parijs serieus kans op een zeldzame medaille in de landenwedstrijd, denken bondscoach Jos Lansink en de ervaren ruiter Maikel van der Vleuten. Teamgenoot Harrie Smolders zag zich bij de bekendmaking van de selectie bij Paleis Het Loo in Apeldoorn juist genoodzaakt de verwachtingen wat te temperen.

Ook Van der Vleuten en Lansink gaven aan dat het aan zal komen op de vorm van de dag en details bij de landenwedstrijd begin augustus in Versailles. Maar dat het team, met naast Van der Vleuten (Beauville Z) en Smolders (Uricas vd Kattevennen) ook nog Willem Greve (Grandorado TN) en reserve Kim Emmen (Imagine), bij de top hoort staat volgens hen vast. "Die top is breed, maar ik zou misschien wel teleurgesteld zijn als we geen medaille halen", zei Lansink.

Van der Vleuten sloot zich daarbij aan. "We hebben dit jaar goede paarden die capabel zijn een goed resultaat te leveren. Ik heb het gevoel dat we het kunnen met dit team, maar ik weet ook dat het niks kan lijden met de concurrentie die we hebben."

Tokio

"We gaan zeker voor een medaille, maar we hebben dit jaar nog niet één landenwedstrijd gewonnen", wilde Smolders, die er op de vorige twee Spelen ook al bij was, daar graag aan toevoegen. "Het is waar dat we allemaal toewerken naar Parijs, maar daar doen veel meer goede landen mee. We zijn zeker niet dubbel en dwars favoriet."

Van der Vleuten, Smolders, Greve en Marc Houtzager eindigden drie jaar geleden in Tokio als vierde in de landenwedstrijd. Van der Vleuten (36) pakte toen individueel brons. Het laatste teamsucces dateert van 2012, toen Houtzager en Van der Vleuten met Gerco Schröder en Jur Vrieling in Londen zilver pakten. Het laatste teamgoud behaalde Nederland met onder anderen Lansink in 1992 in Barcelona.

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

5 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

7 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

12 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

12 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

16 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden