Springruiter Smolders wint Grote Prijs van Genève
GENÈVE (ANP) - Springruiter Harrie Smolders heeft met Monaco in Genève de Grote Prijs gewonnen. Smolders bleef in de barrage de Italiaan Giulia Martinengo Marquet en de Belg Gilles Thomas met een foutloze snelle ronde voor.
"Mijn eerste grandslamwinst met Monaco is ongelooflijk", reageerde Smolders bij de bond KNHS. "Om als eerste in de barrage met zo'n sterk veld van start te gaan en dan te winnen, is haast onmogelijk, met nog zoveel goede, snelle ruiters achter mij. Ik ben niet eerder zo zenuwachtig geweest voor een barrage."
De Rolex Grand Slam bestaat uit vier Grote Prijzen in Genève, Calgary, Aken en 's-Hertogenbosch. Willem Greve won eerder dit jaar bij de Dutch Masters in Den Bosch als eerste Nederlander een Grand Prix van de prestigieuze reeks.
De wedstrijd in Genève wordt ook wel het indoor WK genoemd met de beste combinaties aan de start. "Monaco is in fantastische vorm. Hij is zo ervaren en zo slim", zei Smolders. "Wat hij vandaag liet zien is gewoon super. Ik voel me zo goed nu."
Meer uit Sport
DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
3 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
4 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
6 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
7 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
7 uur geleden