Springruiter Hoy (62) oudste medaillewinnaar OS sinds 1968
TOKIO (ANP) - De Australische ruiter Andrew Hoy (62) verzekerde zich maandag bij de Olympische Spelen in Tokio op het onderdeel eventing van zilver (teams) en brons (individueel). Daarmee is hij de oudste olympische medaillewinnaar sinds 1968.
Hoy heeft nu zes olympische plakken, waarvan drie goud. Sinds Sydney 2000 stond hij niet meer op het olympische podium.
"Toen ik begon met deze sport, was ik er trots op dat ik de jongste was van het stel", lachte Hoy, die zijn eerste olympische medaille pakte op de Spelen van Barcelona in 1992. "Nu vragen mensen in het olympisch dorp wat ik hier doe, of ik een official ben. Dan antwoord ik dat ik wel degelijk nog een atleet ben", vervolgde hij.
Als Hoy het record van oudste medaillewinnaar wil breken, zal hij nog wel even moeten doorgaan. De Zwitser Louis Noverraz won olympisch goud in het zeilen bij Mexico 1968 toen hij 66 was.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
4 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
9 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
15 uur geleden