Springruiter Houtzager wint voor de derde keer Jumping Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Springruiter Marc Houtzager heeft voor de derde keer Jumping Amsterdam gewonnen. De 54-jarige ruiter was in de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI foutloos in de barrage en met een tijd van 38,30 seconden de snelste. Hij won voor de Ier Denis Lynch en Jur Vrieling.
Houtzager won in 2020 ook al Jumping Amsterdam met zijn merrie Sterrehof's Dante. Daarmee was hij de laatste Nederlandse winnaar bij de springruiters. In 2018 had hij Jumping Amsterdam voor het eerst gewonnen met Calimero.
Zes springruiters haalden de barrage. Daarbij zaten vier Nederlanders, met naast Houtzager en Vrieling ook Michael Greeve en Leopold van Asten. Greeve met Denver en Van Asten met Nino du Roton bleven in de jump-off echter niet foutloos. Vrieling deed dat met Helwell du Chabus wel, maar Houtzager dook onder de tijd van 40,03. Lynch bleef met Vistogrand eveneens foutloos, maar was met 38,99 langzamer dan Houtzager.
Reactie
"Sterrehof's Dante heeft super gesprongen", zei Houtzager via paardensportbond KNHS. "Dante is nu 17 jaar oud en nog super fit. Ik ook. Ik ben nu 54. Nu winnen we hier de hoofdrubriek van Jumping Amsterdam. Dat is geweldig."
De nieuwe bondscoach Wout Jan van der Schans zag dat vier Nederlandse combinaties in de RAI de barrage haalden. "Ik denk dat we het jaar heel mooi gestart zijn met vier combinaties in de barrage en Marc die het afmaakt", reageerde Van der Schans via de bond. "Het is mooi dat we al een aantal combinaties zo goed in vorm hebben, die meegaan naar de eerste FEI Nations Cup in Abu Dhabi. Daar gaan Leopold van Asten, Jur Vrieling, Tani Joosten en Kevin Jochems naartoe."
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
6 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
9 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
12 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
12 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
13 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
17 uur geleden