Springruiter Houtzager wint voor de derde keer Jumping Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Springruiter Marc Houtzager heeft voor de derde keer Jumping Amsterdam gewonnen. De 54-jarige ruiter was in de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI foutloos in de barrage en met een tijd van 38,30 seconden de snelste. Hij won voor de Ier Denis Lynch en Jur Vrieling.
Houtzager won in 2020 ook al Jumping Amsterdam met zijn merrie Sterrehof's Dante. Daarmee was hij de laatste Nederlandse winnaar bij de springruiters. In 2018 had hij Jumping Amsterdam voor het eerst gewonnen met Calimero.
Zes springruiters haalden de barrage. Daarbij zaten vier Nederlanders, met naast Houtzager en Vrieling ook Michael Greeve en Leopold van Asten. Greeve met Denver en Van Asten met Nino du Roton bleven in de jump-off echter niet foutloos. Vrieling deed dat met Helwell du Chabus wel, maar Houtzager dook onder de tijd van 40,03. Lynch bleef met Vistogrand eveneens foutloos, maar was met 38,99 langzamer dan Houtzager.
Reactie
"Sterrehof's Dante heeft super gesprongen", zei Houtzager via paardensportbond KNHS. "Dante is nu 17 jaar oud en nog super fit. Ik ook. Ik ben nu 54. Nu winnen we hier de hoofdrubriek van Jumping Amsterdam. Dat is geweldig."
De nieuwe bondscoach Wout Jan van der Schans zag dat vier Nederlandse combinaties in de RAI de barrage haalden. "Ik denk dat we het jaar heel mooi gestart zijn met vier combinaties in de barrage en Marc die het afmaakt", reageerde Van der Schans via de bond. "Het is mooi dat we al een aantal combinaties zo goed in vorm hebben, die meegaan naar de eerste FEI Nations Cup in Abu Dhabi. Daar gaan Leopold van Asten, Jur Vrieling, Tani Joosten en Kevin Jochems naartoe."
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
35 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
37 minuten geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
39 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
2 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
4 uur geleden