Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Springruiter Houtzager wint voor de derde keer Jumping Amsterdam

Springruiter Houtzager wint voor de derde keer Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Springruiter Marc Houtzager heeft voor de derde keer Jumping Amsterdam gewonnen. De 54-jarige ruiter was in de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI foutloos in de barrage en met een tijd van 38,30 seconden de snelste. Hij won voor de Ier Denis Lynch en Jur Vrieling.

Houtzager won in 2020 ook al Jumping Amsterdam met zijn merrie Sterrehof's Dante. Daarmee was hij de laatste Nederlandse winnaar bij de springruiters. In 2018 had hij Jumping Amsterdam voor het eerst gewonnen met Calimero.

Zes springruiters haalden de barrage. Daarbij zaten vier Nederlanders, met naast Houtzager en Vrieling ook Michael Greeve en Leopold van Asten. Greeve met Denver en Van Asten met Nino du Roton bleven in de jump-off echter niet foutloos. Vrieling deed dat met Helwell du Chabus wel, maar Houtzager dook onder de tijd van 40,03. Lynch bleef met Vistogrand eveneens foutloos, maar was met 38,99 langzamer dan Houtzager.

Reactie

"Sterrehof's Dante heeft super gesprongen", zei Houtzager via paardensportbond KNHS. "Dante is nu 17 jaar oud en nog super fit. Ik ook. Ik ben nu 54. Nu winnen we hier de hoofdrubriek van Jumping Amsterdam. Dat is geweldig."

De nieuwe bondscoach Wout Jan van der Schans zag dat vier Nederlandse combinaties in de RAI de barrage haalden. "Ik denk dat we het jaar heel mooi gestart zijn met vier combinaties in de barrage en Marc die het afmaakt", reageerde Van der Schans via de bond. "Het is mooi dat we al een aantal combinaties zo goed in vorm hebben, die meegaan naar de eerste FEI Nations Cup in Abu Dhabi. Daar gaan Leopold van Asten, Jur Vrieling, Tani Joosten en Kevin Jochems naartoe."

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

12 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

13 uur geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

15 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

18 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

18 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

22 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

1 dag geleden