Springen vanaf 10 meter geeft Van Duijn steeds weer een kick
TOKIO (ANP) - Als schoonspringster Celine van Duijn met haar tenen op het randje van de 10-metertoren staat, voelt ze steeds weer een kick. De 28-jarige Amersfoortse duikt keer op keer met salto's en schroeven vanaf de betonnen toren het water in. Een foutje leidt tot een klap op het water met veel impact op het lichaam en risico op blessures.
"Waarom ik dit doe? Voor die kick", zegt Van Duijn nadat ze op de Olympische Spelen in Tokio de halve finale had bereikt van haar favoriete onderdeel. "Het is heel bijzonder om te voelen dat je met je lichaam zulke sprongen van zo'n hoogte kan maken."
Donderdag gaat ze proberen de finale te halen, net als haar trainingsmaatje Inge Jansen afgelopen week op de 3-meterplank. "Het wordt weer een gevecht, sprong voor sprong. Stabiliteit is essentieel in onze sport. Als je één slechte sprong maakt, dan zak je weg in het klassement. Ik probeer altijd gelijkmatig te presteren en er dan 'sneaky' tussendoor te klimmen in het klassement."
Droom
Van Duijn veroverde in 2018 de Europese titel op de 10-metertoren, een jaar later pakte ze zilver bij de EK. Ze kwalificeerde zich dat jaar ook voor de Olympische Spelen. Daarmee kwam een droom uit van Van Duijn, al was het aanvankelijk niet haar droom om als schoonspringster op de Spelen te staan. "Als klein meisje wilde ik als turnster naar de Spelen. Dat is niet gelukt, maar nu sta ik hier als schoonspringster."
De Amersfoortse moest op 16-jarige leeftijd vanwege blessures stoppen met turnen. Ze besloot met haar atletische lichaam door te gaan in het schoonspringen. De 10-metertoren is haar favoriet. "Als je het dagelijks doet, is de enorme kick er wel een beetje van af. Maar wedstrijden springen vanaf 10 meter hoogte blijft heel gaaf. Als ik het een tijdje niet heb gedaan, dan voel ik ook weer die spanning als ik op het randje sta. Dan denk ik: waarom deed ik dit ook al weer?"
Balans
Nederland heeft met Van Duijn en Jansen twee schoonspringsters op de Spelen staan. Jansen haalde afgelopen week op de 3-meterplank als eerste Nederlandse sinds Daphne Jongejans in 1988 de olympische finale en werd daarin vijfde. "Geweldig dat Inge op hét belangrijkste moment heeft kunnen 'shinen' en heeft laten zien waar we zo hard voor hebben gewerkt. Dat geeft mij ook weer een boost."
Samen met Jansen komt Van Duijn ook uit op het synchroonspringen vanaf de 3-meterplank, al wisten ze zich op dat onderdeel niet te kwalificeren voor de Spelen. "Inge zal het niet leuk vinden om te horen, maar voor mij is dat echt een ontspanningsonderdeel", zegt Van Duijn lachend. "Op de 3-meterplank heb je veel meer balans nodig, het is ook echt heel moeilijk, maar mentaal vind ik het veel makkelijker dan de 10 meter."
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
7 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
11 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
13 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
16 uur geleden