Springamazone Emmen vervangt Greve ook in individuele strijd
VERSAILLES (ANP) - Springamazone Kim Emmen vervangt maandagmiddag op de Olympische Spelen Willem Greve in de individuele kwalificatie. Vorige week nam ze bij de landenwedstrijd ook al de plaats in van Greve.
Emmen is deze Spelen in de Nederlandse springequipe aangewezen als eerste reserve. Bondscoach Jos Lansink koos vorige week bij de landenwedstrijd voor haar omdat het paard van Greve niet fit oogde. Mede door de uitblinkende Emmen eindigde Nederland vervolgens als vierde.
Lansink wilde toen nog geen besluit nemen of Emmen tijdens de individuele wedstrijd Greve opnieuw zou vervangen.
Naast Emmen, met haar paard Imagine, verschijnen maandag ook Harrie Smolders (Uricas van de Kattevennen) en Maikel van der Vleuten (Beauville Z) aan de start. De kwalificatie voor de finale begint om 14.00 uur. Drie jaar geleden in Tokio zorgde Van der Vleuten met individueel brons voor het enige Nederlandse succes.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.
54 minuten geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
6 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
15 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
15 uur geleden