Springamazone Emmen vervangt Greve ook in individuele strijd
VERSAILLES (ANP) - Springamazone Kim Emmen vervangt maandagmiddag op de Olympische Spelen Willem Greve in de individuele kwalificatie. Vorige week nam ze bij de landenwedstrijd ook al de plaats in van Greve.
Emmen is deze Spelen in de Nederlandse springequipe aangewezen als eerste reserve. Bondscoach Jos Lansink koos vorige week bij de landenwedstrijd voor haar omdat het paard van Greve niet fit oogde. Mede door de uitblinkende Emmen eindigde Nederland vervolgens als vierde.
Lansink wilde toen nog geen besluit nemen of Emmen tijdens de individuele wedstrijd Greve opnieuw zou vervangen.
Naast Emmen, met haar paard Imagine, verschijnen maandag ook Harrie Smolders (Uricas van de Kattevennen) en Maikel van der Vleuten (Beauville Z) aan de start. De kwalificatie voor de finale begint om 14.00 uur. Drie jaar geleden in Tokio zorgde Van der Vleuten met individueel brons voor het enige Nederlandse succes.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
3 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
3 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
4 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
5 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
10 uur geleden