Springamazone Emmen vervangt Greve ook in individuele strijd
VERSAILLES (ANP) - Springamazone Kim Emmen vervangt maandagmiddag op de Olympische Spelen Willem Greve in de individuele kwalificatie. Vorige week nam ze bij de landenwedstrijd ook al de plaats in van Greve.
Emmen is deze Spelen in de Nederlandse springequipe aangewezen als eerste reserve. Bondscoach Jos Lansink koos vorige week bij de landenwedstrijd voor haar omdat het paard van Greve niet fit oogde. Mede door de uitblinkende Emmen eindigde Nederland vervolgens als vierde.
Lansink wilde toen nog geen besluit nemen of Emmen tijdens de individuele wedstrijd Greve opnieuw zou vervangen.
Naast Emmen, met haar paard Imagine, verschijnen maandag ook Harrie Smolders (Uricas van de Kattevennen) en Maikel van der Vleuten (Beauville Z) aan de start. De kwalificatie voor de finale begint om 14.00 uur. Drie jaar geleden in Tokio zorgde Van der Vleuten met individueel brons voor het enige Nederlandse succes.
Meer uit Sport
BELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.
31 minuten geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.
3 uur geledenDOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.
8 uur geledenSOUTHPORT (ANP) - De Amerikaanse golfer Jackson Suber leidt het Brits Open na de eerste dag. De 26-jarige debutant op het oudste golftoernooi ter wereld doorliep de eerste ronde in 65 slagen, vijf slagen onder par. De Zuid-Koreaan Im Sung-jae en de Engelsman Dan Brown staan op een gedeelde tweede plaats. Zij eindigden op vier slagen onder par.
19 uur geledenBÅSTAD (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is donderdag in de tweede ronde van het ATP-toernooi van het Zweedse Båstad uitgeschakeld. De Argentijnse nummer 56 van de wereld Sebastián Báez was in twee sets te sterk voor de Nederlander (nummer 73): 6-4 6-2.
20 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP/RTR) - Formule 1-wereldkampioen Lando Norris incasseert dit weekend in de Grote Prijs van België een gridstraf van tien plaatsen. Zijn McLaren krijgt al de vierde batterij van het seizoen, deze straf staat daartegenover. Zijn team verwacht dat de 26-jarige Brit met deze elektrische krachtbron het seizoen kan voltooien.
22 uur geleden