Spotify ziet winst, omzet en aantal abonnees groeien
STOCKHOLM (ANP) - Muziekstreamingdienst Spotify heeft in het tweede kwartaal van dit jaar het aantal abonnees, de omzet en de winst zien stijgen, maakte het bedrijf bekend. Het concern behaalde een recordwinst van 266 miljoen euro, terwijl de omzet met een vijfde groeide tot 3,8 miljard euro.
De Zweedse onderneming telt nu 626 miljoen mensen die maandelijks van de dienst gebruikmaken. Dat zijn er 14 procent meer dan een jaar geleden. Het aantal luisteraars is wel iets beneden de eigen verwachting van Spotify. Het bedrijf ging eerder uit van een stijging van het aantal gebruikers tot 631 miljoen. Het aantal gebruikers met een premium-abonnement groeide op jaarbasis met 12 procent tot 246 miljoen.
De winstgroei van het bedrijf kwam gedeeltelijk door kostenverlagingen, nadat er vorig jaar opnieuw een grote reorganisatie werd doorgevoerd. Ook werd het budget voor marketingactiviteiten teruggeschroefd.
Spotify kondigde in december een ontslagronde aan, waarbij afscheid werd genomen van zo'n 17 procent van het wereldwijde personeelsbestand. Dat kwam neer op ongeveer 1500 arbeidsplaatsen. Eerder in 2023 schrapte Spotify al zo'n achthonderd banen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De MOTORbeurs in Utrecht heeft dit jaar 97.000 bezoekers getrokken. Dat is 7 procent meer dan vorig jaar, laat de organisatie na het evenement weten.
16 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op een megadeal van de chipmaker met Meta Platforms. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram koopt voor miljarden dollars aan AMD-chips en computers die zijn ontworpen voor kunstmatige intelligentie (AI). Als onderdeel van de overeenkomst ontvangt Meta ook het recht om in stappen 160 miljoen AMD-aandelen te kopen. Het aandeel AMD steeg 7 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland constateren dat mensen steeds vaker niets van hun schulden hoeven terug te betalen. Daar zijn ondernemers "de dupe van", stellen de ondernemersorganisaties. Ze waarschuwen de Tweede Kamer dat dit de nieuwe norm dreigt te worden. Brancheorganisatie voor schuldhulpverlening NVVK is verbaasd over de oproep.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/REUTERS) - Het sociale medium Reddit krijgt een boete van ruim 14 miljoen pond van de Britse privacytoezichthouder Information Commissioner's Office (ICO). Omgerekend gaat het om ongeveer 16 miljoen euro. Het Amerikaanse discussieplatform heeft de leeftijd van gebruikers niet goed gecontroleerd, waardoor kinderen onder de 13 jaar toegang kregen tot schadelijke berichten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse chipmaker Axelera AI heeft meer dan 250 miljoen dollar (211 miljoen euro) opgehaald bij investeerders. Het bedrijf uit Eindhoven maakt energiezuinige halfgeleiders waarmee kunstmatige-intelligentiemodellen kunnen worden gedraaid. Onder meer het Amerikaanse BlackRock deed als nieuwe investeerder mee in de investeringsronde, die werd geleid door het Europese durfkapitaalfonds Innovation Industries.
2 uur geleden